W Polsce odnotowano 901 przypadków zakażenia koronawirusem. 10 osób zmarło. By zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, rząd wprowadza kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się Polaków i zachęca do pozostawania w domach. Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o udostępnienie darmowego internetu do zdalnego nauczania uczniom i nauczycielom. Kolejne dramatyczne doniesienia napływają z Włoch - tam z powodu koronawirusa zmarło już ponad 6800 osób. Bilans ofiar rośnie też m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ciągu jednej doby odnotowano ponad 100 zgonów. Poniżej relacja z 24 marca.
Według najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce odnotowano dotąd 901 przypadków zakażenia. 10 chorych zmarło.
Walka z koronawirusem to temat przewodni podsumowania dnia przygotowanego przez dziennikarza RMF FM Michała Zielińskiego. Warto go posłuchać!
Przygotowana przez rząd tzw. tarcza antykryzysowa omija problemy transportu drogowego - wskazało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Transportowcy nie wykluczają protestów.
Według ZMPD propozycje wsparcia są dla tej branży zdecydowanie niewystarczające. "Nie dają one szans na przetrwanie przez nasze firmy epidemii i nie gwarantują ciągłości dostaw towarów niezbędnych do funkcjonowania ludzi oraz państwa" - czytamy w komunikacie Zrzeszenia.
Ministrowie finansów strefy euro poparli pomysł wykorzystania specjalnej linii kredytowej z funduszu ratunkowego strefy euro do walki z wpływem pandemii koronawirusa na gospodarkę Unii Europejskiej. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta przez przywódców UE na wideokonferencji w czwartek.
Prezydent Demokratycznej Republiki Konga Felix Tshisekedi ogłosił stan wyjątkowy na terenie całego kraju w związku z pandemią koronawirusa. Podjął także decyzję o izolacji stolicy, Kinszasy.
20 Dni Tischnerowskie, które miały się odbyć w Krakowie między 22 a 25 kwietnia, zostały odwołane. W obliczu nasilającej się epidemii oraz decyzji podjętych przez rząd RP zmuszeni jesteśmy zrezygnować z ich organizacji - poinformował dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera Zbigniew Stawrowski.
Do 12 kwietnia włącznie abp metropolita łódzki Grzegorz Ryś udzielił wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy. Jego decyzja ma związek z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa i nowymi ograniczeniami wprowadzanymi przez rząd.
Rząd Irlandii wprowadził radykalnie ograniczenia możliwości wychodzenia z domów i przemieszczania się, aby w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednocześnie ogłosił pakiet pomocowy dla gospodarki.
Nie możemy zatrzymać tego wirusa, ale działając razem możemy spowolnić jego postęp i wypchnąć go z powrotem. To niezwykle trudne czasy dla wszystkich - w Irlandii i na całym świecie. Ale bez względu na to, co się stanie, zawsze będziemy przedkładać wasze życie i wasze zdrowie nad wszelkie inne sprawy - oświadczył p.o. premiera Irlandii Leo Varadkar.
Ogłoszone restrykcje są tylko nieznacznie łagodniejsze od wprowadzonych w poniedziałek wieczorem w Wielkiej Brytanii. Varadkar powiedział, że ludzie powinni wychodzić z domów tylko, aby iść do pracy, jeśli nie mają możliwości pracy zdalnej, zrobienia niezbędnych zakupów, pomocy bądź opieki nad innymi oraz spaceru bądź ćwiczeń fizycznych. Ograniczone do niezbędnego minimum powinny być wizyty w domach innych ludzi.
W Dzienniku Ustaw opublikowano zmienione rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące stanu epidemii. Wprowadza ono kolejne rozwiązania zapowiedziane przez rząd.
"W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. W związku z powyższym do 11 kwietnia realizujemy tylko loty czarterowe w ramach operacji #LOTdoDomu" - poinformował LOT.
W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku wprowadza zmiany w organizacji przewozów. Część kursów będzie obsługiwana jednocześnie przez dwa pojazdy tej samej linii, by umożliwić pasażerom zachowaniem bezpiecznej odległości.
Obowiązkowa kwarantanna zmienia nawyki zakupowe Hiszpanów. Jak wynika ze studium firmy Gelt, która zajmuje się analizą zachowania klientów, mieszkańcy Hiszpanii coraz częściej kupują piwo, natomiast rzadziej - papier toaletowy.
Francuski resort zdrowia poinformował, że w ciągu minionej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 240 - do 1100. Francja jest piątym krajem, w którym na Covid-19 zmarło już ponad 1 tys. osób.
Te najbliższe trzy tygodnie to sprawdzian dla nas wszystkich i albo będziemy odpowiedzialni i uda nam się ochronić naszych bliskich, starszych, albo niestety nie zdamy egzaminu - stwierdził w wywiadzie dla "Wiadomości" TVP szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Polacy kochają wolność, ale jak widzą zagrożenie związane z życiem i zdrowiem, to dyscyplinują się jak żaden naród - podkreślił.
17 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Dotyczą osób z woj. dolnośląskiego - podało Ministerstwo Zdrowia.