Projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odrzucony przez Izbę Gmin. Przeciwko było 391 posłów, za przyjęciem dokumentu zagłosowało natomiast 242 deputowanych. W związku z odrzuceniem tekstu umowy, jutro parlamentarzyści będą głosować nad tym, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy. Informacją dnia była także decyzja Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 8 MAX i 737-9 MAX na obszarze Unii Europejskiej. Fiaskiem zakończyły się rozmowy szefowej MEN Anny Zalewskiej z liderami Solidarności w Warszawie.

Wielka Brytania: Izba Gmin odrzuciła projekt umowy wyjścia z UE

Brytyjska Izba Gmin odrzuciła we wtorek wieczorem rządowy projekt umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko jej przyjęciu zagłosowało 391 posłów, a za - 242 deputowanych (różnica 149 głosów).

Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Boeingów 737 MAX

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zamknął polską przestrzeń powietrzną dla samolotów Boeing 737 MAX 8. Chwilę wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o uziemieniu samolotów Boeing 737 MAX 8. Decyzje są efektem katastrofy lotniczej, do której doszło w Etiopii. Pasażerowie LOT-u mogą spodziewać się utrudnień.


Samoloty Boeing 737 MAX uziemione w całej Unii Europejskiej

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego zdecydowała o uziemieniu wszystkich samolotów Boeing 737 8 MAX i i 737-9 MAX na obszarze Unii Europejskiej. 

Czwartkowy wyrok TK nieważny już dziś

Pojutrze Trybunał Konstytucyjny ma po rozprawie niejawnej ogłosić wyrok w sprawie wyboru członków KRS przez Sejm. Z wnioskami w tej sprawie wystąpiły sama KRS i grupa senatorów. Wnioski zostały połączone do rozpatrzenia łącznie, w drugiej sprawie jednak nie dochowano terminów. To oznacza, że wydanie w nich wyroku będzie rażącym naruszeniem prawa. 



Fiasko rozmów Zalewskiej z Solidarnością. Protest w Krakowie się zaostrzy?

Bez efektów zakończyło się spotkanie szefowej MEN Anny Zalewskiej z liderami oświatowej Solidarności w Warszawie. Minister nie przedstawiła żadnych konkretnych propozycji - żalą się związkowcy.

Kraków: Uchwała antysmogowa wchodzi w życie. Ważny wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny prawomocnie i ostatecznie odrzucił skargi kasacyjne na uchwałę antysmogową, uchwaloną przez Sejmik Małopolski. Oznacza to koniec trwającej kilka lat batalii w tej sprawie. Wyrok NSA jest równoznaczny z tym, że nic nie może już zablokować działań podjętych przez władze województwa małopolskiego ws. walki ze smogiem.

PŚ w skokach. Stoch tuż za podium, słaby wynik Żyły

Kamil Stoch zajął we wtorek czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a liderem cyklu Raw Air pozostał drugi tego dnia Norweg Robert Johansson.

Janusz Onyszkiewicz: Na nasze członkostwo w NATO nie było pełnej zgody

Na nasze członkostwo w NATO nie było pełnej zgody - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM były szef MON Janusz Onyszkiewicz. Jak dodał, przeciwna była m.in., skrajna prawica.

20 lat temu, 12 marca 1999 r., w amerykańskiej miejscowości Independence Polska, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Starania o dołączenie do najpotężniejszego w historii paktu obronnego trwały od roku 1991.


Winid o przyjęciu Polski do NATO: To było jak mecz piłkarski. Rosjan było więcej, ale byliśmy lepsi

"Mieliśmy grupę amerykańskich senatorów i kongresmenów, którzy wspierali nas od początku bardzo zdecydowanie, zarówno z prawa jak i z lewa. (...) To było, jak taki mecz piłkarski, przy czym Rosjan było więcej, ale my byliśmy lepsi. Poza tym mieliśmy tez dobrą współprace z naszymi kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Rumunii, państw bałtyckich, które wówczas wybiły się na niepodległość. Ta współpraca regionalna była dobra" - mówi o przyjęciu Polski do NATO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Bogusław Winid. doradca prezydenta RP ds. zagranicznych, były ambasador przy NATO.

>>>CAŁA ROZMOWA TUTAJ<<<


"Slide Challenge". Polacy chcą zdobyć najwyższe wodospady

Pięciu śmiałków z Polski wyruszyło do Wenezueli, by zdobyć i zjechać na linach z dziesięciu najwyższych wodospadów świata. Darek Pachut, Dimitri Wika, Paweł Jankowski, Jan Wierzejski i Miłosz Forczek postanowili rozpocząć od największego wodospadu świata - Salto Angel, który mierzy 979 metrów. Są już w połowie zjazdu z niego. Przed nimi jeszcze kolejnych dziewięć, dotąd niezdobytych. Tuż przed wylotem z kierownikiem wyprawy Dariuszem Pachutem rozmawiał Maciej Pałahicki.

CAŁĄ ROZMOWĘ MACIEJA PAŁAHICKIEGO Z DARKIEM PACHUTEM PRZECZYTASZ TUTAJ

Ewa Swoboda: Dużo brzydkich rzeczy wyrzuciłam z życia i głowy

Po krótkim odpoczynku po Halowych Mistrzostwa Europy Ewa Swoboda wróciła do treningów. Polska sprinterka, która na halowym czempionacie zdobyła złoto w biegu na 60 metrów, odpoczywała kilka dni w Zakopanem. Teraz trenuje już w Spale i przygotowuje się do zagranicznego zgrupowania. O udanych mistrzostwach, a także o tym, co się zmieniło w jej życiu i dlaczego teraz częściej się uśmiecha - z Ewą Swobodą, zawodniczką katowickiego AWF-u rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.

CAŁA ROZMOWA WOJTKA MARCZYKA Z EWĄ SWOBODĄ DO PRZECZYTANIA TUTAJ