Piłkarze Barcelona dobrze rozpoczęli nowy sezon ligi hiszpańskiej, wygrywając na wyjeździe z Valencią 2:1. Duży wkład w zwycięstwo miał Polak Robert Lewandowski, który ustrzelił dublet i został zawodnikiem meczu.

Co prawda od pierwszych minut to goście z Katalonii byli częściej przy piłce, ale nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji. Strzelanie na Estadio Mestalla rozpoczęła Valencia. W 44. minucie do siatki trafił Hugo Duro, wykorzystując długie podanie i kończąc akcję głową.

Stracona bramka podziałała motywująca na gości, ponieważ już chwilę później, w doliczonym czasie pierwszej połowy swoje pierwsze trafienie zanotował Lewandowski. Polak dostał piłkę w polu karnym od Lamine’a Yamala i dostawił nogę, kierując piłkę do siatki.

Nasz rodak strzelił drugą bramkę chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie.

Polski napastnik idealnie uderzył w prawy górny róg bramki z rzutu karnego, który wywalczył Raphinha.

Mecz w Walencji był także debiutem Hansi Flicka. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec przejął zespół Blaugrany 29 maja po Xavim Hernandezie. Flick to trzeci w historii klubu szkoleniowiec z Niemiec. Przed nim na tym stanowisku pracowali Hennes Weisweiler oraz Udo Lattek.

Niemiecki szkoleniowiec i Lewandowski doskonale się znają z czasów, gdy kapitan reprezentacji Polski był zawodnikiem Bayernu Monachium, a trenerem Bawarczyków był właśnie Flick.

Mistrz kraju, Real Madryt, w niedzielę podejmie Real Valladolid.