Jak dobrze przygotować się do egzaminów gimnazjalnych? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A najlepiej z wykorzystaniem poradników dołączanych do „Dziennika Gazety Prawnej”. Dziś testy z części przyrodniczo-matematycznej.
Egzamin gimnazjalny odbywa się w kwietniu. Każda część egzaminu jest przeprowadzana innego dnia. W tym roku to 19, 20 i 21 kwietnia. Części humanistyczna i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Część egzaminu z języka obcego nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Z myślą o trzecioklasistach "Dziennik Gazeta Prawna" przygotował trzy poradniki z przykładowymi zadaniami i rozwiązaniami.
W poniedziałek 13 marca do "Dziennika Gazety Prawnej" dołączony został test z wiedzy humanistycznej.
We wtorek 14 marca będziecie mogli kupić gazetę z testami matematyczno-przyrodniczymi.
W środę 15 marca wraz z gazetą dostępne będą arkusze z języka angielskiego.
Przykładowe zadania - z części matematyczno-przyrodniczej - znajdziecie poniżej na RMF24.pl.
10 pierwszym osobom, które we wtorek tuż po 13:00 wysłały mail na adres fakty@rmf.fm, wpisując w tytuł EGZAMIN GIMNAZJALNY, mieliśmy komplet testów przygotowanych przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i wydanych przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wyróżnione osoby otrzymały na swoją skrzynkę informację zwrotną.
Wszystkie arkusze przygotowano zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Napisali je specjalnie dla Was doświadczeni pedagodzy z wieloletnią praktyką.
Rozwiązując testy dołączone do "Dziennika Gazety Prawnej" możecie być pewni, że gruntownie powtórzycie zdobytą podczas trzech lat nauki wiedzę, konieczną do zdania egzaminu na zadowalającym poziomie. Będziecie również mieć jeszcze wystarczająco dużo czasu, by nadrobić ewentualne zaległości. Co ważne: wypełniając arkusze, będziecie mogli natychmiast zweryfikować swoje umiejętności, bo do każdego zadania dołączone będzie rozwiązanie.