Dominika Zaręba z Gdańska jest ośmiomilionowym zwiedzającym Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Pierwszy widz zobaczył to monumentalne dzieło latem 1985 roku.
Mieszkanka Gdańska kilka minut przed 10 weszła do wrocławskiej rotundy, w której można oglądać dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Tym samym stała się ośmiomilionowym widzem. W nagrodę dostała tablet i albumy poświęcone, oczywiście, Panoramie Racławickiej.
Panorama Racławicka od momentu jej udostępnienia 14 czerwca 1985 roku jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Wrocławia. Największe oblężenie przeżywała w pierwszych latach jej działania. Każdy chciał obejrzeć dzieło skrzętnie ukrywane przez władze przed widzami. Wielu nie wierzyło, iż Panorama na dłużej zagości we Wrocławiu. Dlatego i latem, i srogą zimą rzesze turystów odwiedzało wrocławską rotundę. Najwięcej zwiedzających odwiedziło Panoramę w 1988 roku - 508 882 osób, najmniej w 2003 roku - "zaledwie" 173 781.
Przez kolejne lata Panoramę rocznie podziwiało przeciętnie blisko 300 tys. widzów, co odliczając dni ustawowo wolne od pracy daje - dziennie ponad 1000 osób. Taka wysoka frekwencja zrobiła z Panoramy jedno z najchętniej odwiedzanych muzeów, obok zamków królewskich na Wawelu i w Warszawie, Malborku i Łańcucie.
Odwiedzają ją także dostojni goście, a wśród nich m.in. papież Jan Paweł II, królowa Holandii Beatrix, król Belgów Albert, Leszek Kołakowski, Jan Nowak-Jeziorański, Jerzy Waldorff, Andrzej Wajda.
Milionowy widz podziwiał płótno Styki i Kossaka już sierpniu 1987 r., pięciomilionowy widz - Katarzyna Nowak ze Świdnicy przekroczyła próg rotundy w lipcu 1998 r., na sześciomilionowego zwiedzającego Kingę Klekotko z Wrocławia oczekiwano blisko sześć lat, do września 2004 r.
Od tego momentu frekwencja w Panoramie systematycznie wzrasta, rocznie przeciętnie o 10 proc. Dzięki temu już po czterech latach 4 grudnia 2008 roku odwiedził Panoramę Racławicką siedmiomilionowy widz, którym okazała się Daria Mikołajczyk z Dzierżoniowa.