Trwa "przepychanka" z Marianem Banasiem w roli głównej. Funkcjonariusze CBA nad ranem weszli do mieszkania syna prezesa NIK w Wyszkowie na Mazowszu. Po południu marszałek Witek zaprosiła Banasia na spotkanie w piątek. O takie spotkanie zabiegał sam prezes NIK. Zaproszone zostało również całe kierownictwo Izby. Emocje nie stygną również w sprawie "agenta Tomka". Decyzją białostockiego sądu Kaczmarek - który jest podejrzany w śledztwie dot. nieprawidłowości w stowarzyszeniu Centrum Wsparcia Społecznego Helper i ma m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy - najbliższe trzy miesiące ma spędzić za kratkami. W czwartek w Brukseli rozpoczął się unijny szczyt ws. budżetu wspólnoty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia!
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła prezesa NIK Mariana Banasia na spotkanie. Jak przekazał szef CIS Andrzej Grzegrzółka, spotkanie zaplanowane jest na piątek na godzinę 11:30 w Sejmie. O spotkanie z marszałek Sejmu zabiegał sam Marian Banaś. "W związku ze środowymi bezprawnymi działaniami prokuratury i funkcjonariuszy CBA oczekuję niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek" - poinformował szef NIK. Jak dodał, będzie bronił niezależności NIK "wszystkimi dostępnymi prawnie środkami".
Kolejna akcja CBA w sprawie Mariana Banasia. Jak się dowiedzieli reporterzy RMF FM, nad ranem agenci weszli do mieszkania syna prezesa NIK w Wyszkowie na Mazowszu. Trwa przeszukanie i zabezpieczanie dokumentów. Wczoraj CBA weszło do 19 miejsc związanych z Marianem Banasiem i jego rodziną.
Jest tymczasowy areszt dla Tomasza Kaczmarka, byłego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego i byłego posła PiS. Decyzją białostockiego sądu Kaczmarek - który jest podejrzany w śledztwie dot. nieprawidłowości w stowarzyszeniu Centrum Wsparcia Społecznego Helper i ma m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy - najbliższe trzy miesiące ma spędzić za kratkami.
Po aresztowaniu byłego agenta jego żona Katarzyna Kaczmarek zapowiedziała w emocjonalnym wystąpieniu ujawnienie nagrań dot. nieprawidłowości w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.
Propozycja budżetu na lata 2021-2027 autorstwa szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela jest nieakceptowalna - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli.
Będzie podwyżka dla górników z Polskiej Grupy Górniczej - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wyniesie ona 6 proc., co jest połową kwoty, której domagali się związkowcy. Działacze jednak zdecydowali o zawieszeniu akcji protestacyjnych oraz o odwołaniu manifestacji planowanej w Warszawie.
11 osób nie żyje po ataku zamachowca w niemieckim Hanau. Zabici to 10 ofiar sprawcy ataku i sam zamachowiec. Kilka kolejnych osób jest rannych. Do ataków doszło w środę późnym wieczorem w dwóch barach z shishą. Jak podaje policja - nie ma przesłanek, żeby sądzić, że w zamach były zaangażowane inne osoby. Motywem działania 43-letniego Niemca Tobiasa Rathjena był rasizm.
Sześciu polskich skoczków narciarskich wystąpi w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata na normalnym obiekcie w rumuńskim Rasnovie. W kwalifikacjach szósty był Dawid Kubacki, a siódmy Kamil Stoch, który był bardzo blisko niebezpiecznego upadku. Wygrał Norweg Markus Lindvik.
Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle zmierzą się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo, Jastrzębski Węgiel spotka się natomiast z włoskim Trentino Itas. Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się dzisiaj w Luksemburgu.