W Polsce zdiagnozowano pierwszy przypadek koronawirusa. Zarażony to 66-latek z Zielonej Góry, który wrócił autokarem z Niemiec. Stan pacjenta określany jest jako dobry. W środę włoskie władze podjęły decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uniwersytetów. Decyzja obowiązywać będzie do 15 marca, a związana jest z epidemią koronawirusa. We Włoszech zarażonych jest ponad 2700 osób, a zmarło 107. W Stanach Zjednoczonych trwają przygotowania do wyborów prezydenckich. Prawybory demokratów zakończyły się sukcesem Joe Bidena w większości stanów. Po ogłoszeniu wyników swoją kandydaturę wycofał Michael Bloomberg, który nie zdołał wygrać w żadnym ze stanów. O wszystkich najważniejszych wydarzeniach środy dowiesz się z Podsumowania Dnia RMF FM.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze

Pierwszy przypadek koronawirusa zdiagnozowano w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Koronawirus zabił na całym świecie 3200 osób - najwięcej w Chinach kontynentalnych. Zarażonych jest 92000 osób w ponad 70 krajach. Poza Chinami najwięcej przypadków odnotowano w Iranie. Tam zachorowało 2300 osób, dla których w 77 przypadkach skutki infekcji były śmiertelne. Oto nasz raport dnia.

Autokar, którym jechał zarażony Polak, zabierał pasażerów z 5 miast w Niemczech

Autokar, którym podróżował Polak zarażony koronawirusem, zabierał pasażerów z 5 niemieckich miast - poinformowała firma Sindbad. Osoba ta zgodnie z wykupionym biletem zakończyła swoją podróż w Słubicach.

Epidemia koronawirusa. Włoskie szkoły i uniwersytety zamknięte do 15 marca

Rząd Włoch zdecydował, że wszystkie włoskie szkoły i uniwersytety zostaną zamknięte od jutra do 15 marca - najbliższych godzinach zdecyduje, czy zostaną zamknięte szkoły i uniwersytety - ogłosiła minister edukacji Lucia Azzolina. Decyzja taka zapadła w związku z epidemią koronawirusa panującą w kraju.


Unijny przetarg na środki ochrony osobistej bez Polski. Jakie może to mieć konsekwencje?

Bez przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych przetargów, Polska może mieć problem z pozyskaniem przyszłej szczepionki na koronawirusa - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli. Minister zdrowia Łukasz Szumowski deklaruje, że Polska dołączy do tego mechanizmu. Na razie jednak pierwszy wspólny przetarg związany z koronawirusem na maseczki, czy rękawice, odbywa się bez naszego kraju.

Prezydent podpisał ustawę... na peronie dworca w Końskich

Kampania prezydencka w pełni. Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Końskich w województwie świętokrzyskim podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym. Zrobił to na ... peronie dworca.

Glapiński: Panika w związku z koronawirusem niesie ryzyko osłabienia koniunktury

Panika związana z epidemią koronawirusa niesie ryzyko osłabienia koniunktury - mówił na konferencji po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Jego zdaniem stabilizacja stóp procentowych jest właściwą strategią.

Superwtorek: Joe Biden wygrywa w większości stanów. Bernie Sanders m.in. w Kalifornii

Zgodnie z przewidywaniami były wiceprezydent USA Joe Biden wygrał wtorkowe prawybory Demokratów m.in. w Wirginii, Teksasie, Karolinie Północnej, Minnesocie, Massachusetts, Alabamie, Arkansas, Tennessee, czy Oklahomie. Senator Bernie Sanders zwyciężył w rodzimym stanie Vermont, Kolorado, Utah oraz w Kalifornii - informują amerykańskie media powołując się na sondaże exit poll.

Wybory prezydenckie w USA: Michael Bloomberg składa broń. Na kampanię wydał ponad pół miliarda dolarów

Michael Bloomberg wycofał się z prawyborczego wyścigu: miliarder zrezygnował z ubiegania się o nominację Partii Demokratycznej w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA.

Swą rezygnację ogłosił wkrótce po ogłoszeniu wyników tzw. superwtorku: 3 marca prawybory Partii Demokratycznej przeprowadzono w 14 stanach, a w większości z nich triumfował były wiceprezydent USA Joe Biden.

Bloomberg - mimo wydania na kampanię ponad pół miliarda dolarów - nie zdołał wygrać w żadnym ze stanów, w których głosowano w superwtorek.

Ogłaszając decyzję o wycofaniu się z prawyborczej rywalizacji, 78-letni były burmistrz Nowego Jorku - uznawany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie - publicznie poparł innego kandydata do prezydenckiej nominacji demokratów: Joe Bidena.

Usypiany tabletkami i gwałcony. Ojciec i jego koledzy zgotowali piekło 7-latkowi

7-letni chłopiec był usypiany tabletkami, a potem wielokrotnie gwałcony przez ojca i jego kolegów. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał wyrok skazujący ojca chłopca i jednego z jego kolegów na kary od 12 do 15 lat więzienia. Wyrok wobec trzeciego z oskarżonych został uchylony.