Do 31 grudnia można oddawać głosy w Badaniu Klimatu Rowerowego organizowanego przez Polską Unię Mobilności Aktywnej. Odpowiedzi uczestników pozwolą ocenić m.in. relacje rowerzystów z kierowcami i pieszymi, działania samorządów na rzecz ruchu rowerowego, przyjemność i użyteczność jazdy rowerem.

Do końca roku można oddawać głosy w drugiej ogólnopolskiej edycji międzynarodowego badania Klimatu Rowerowego. Mieszkańcy poszczególnych miast mogą wyrazić swoją opinię między innymi na temat dostępności i jakości dróg rowerowych oraz relacji z innymi uczestnikami ruchu.

Pytania dotyczą na przykład tego, czy jazda nas stresuje czy daje nam przyjemność. Jest pytanie o relacje między uczestnikami ruchu, rowerzystami i pieszymi oraz kierowcami. Mamy też pytanie o to, czy jeśli są remonty, to umożliwiono rowerzystom jazdę objazdami - mówi Adam Górczewski ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań.

Przesiadka z auta na rower nie jest jeszcze tak popularna w mniejszych miejscowościach, dlatego to właśnie tam trzeba inwestować w infrastrukturę rowerową - wyjaśnia wójt podpoznańskiej gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak.

Cytat

Warto w to inwestować z kilku powodów - ochrony środowiska czy zdrowia. Tutaj musimy jednak dbać o ciągłość, o bezpieczeństwo. Nie wszędzie jest bezpiecznie, nie wszędzie można płynnie przejechać
wyjaśnia wójt podpoznańskiej gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak.

Głosowanie trwa w internecie na stronie Badania Rowerowego Klimatu.

Opracowanie: