Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi burzami i ulewami. Najbardziej niespokojnie ma być na południu oraz wschodzie kraju. W czasie burz może spaść lokalnie nawet do 40 mm deszczu. Poprawa pogody ma być dopiero w sobotę.
W piątek czeka nas kolejna porcja burz połączonych z bardzo intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem, osiągającym w porywach nawet do 65 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie dotyczy Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny, Podlasia, Wielkopolski oraz woj. lubuskiego i Zachodniego Pomorza. Synoptycy alarmują, że w południowo-wschodniej Polsce może spaść lokalnie nawet do 40 mm deszczu. W pozostałych regionach będzie znacznie spokojniej i pogodniej. Padać raczej nie powinno. Temperatura będzie się wahać od 21 stopni w Olsztynie i w Warszawie do nawet 27 stopni Celsjusza we Wrocławiu, Poznaniu i w Białymstoku.
Noc będzie ciepła - temperatura wyniesie od 12 do 18 stopni C. Miejscami nadal może grzmieć i popadać, zwłaszcza na Podlasiu.
O wiele lepsza pogoda ma być w sobotę. Burze utrzymają się jedynie na Podlasiu oraz na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach będzie spokojnie. Słońca w każdym regionie nie zabraknie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Miejscami zrobi się upalnie. Najcieplej będzie we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie termometry wskażą nawet do 30 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej jedynie na Podlasiu - maksymalnie do 25 stopni Celsjusza.
W niedzielę również będzie słonecznie i bardzo ciepło. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i małe, a na termometrach zobaczymy od 26 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 29 stopni Celsjusza w Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu i Wrocławiu. Padać raczej nie powinno.
Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem wrócą już w poniedziałek. Niespokojnie będzie niemal w całym kraju, poza krańcami zachodnimi. Temperatura będzie się wahać od 24 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 30 stopni Celsjusza w Białymstoku. Najpogodniej będzie na Pomorzu Zachodnim, w pozostałych regionach zachmurzenie wzrośnie do dużego.
Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl