Aktorzy w nietypowy sposób wsparli projekt, który co roku pomaga tysiącom potrzebujących rodzin. Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski wspólnie wpadli na pomysł mini-produkcji filmowej, w której z humorem tłumaczą, czym jest Szlachetna Paczka i dlaczego warto ją wspierać.
Tomasz Kot, aktor znany m.in. z doskonałych ról w filmach "Bogowie" czy "Zimna wojna", dołączył do grona ambasadorów Szlachetnej Paczki już blisko rok temu.
Gdy po raz pierwszy usłyszałem o Szlachetnej Paczce, przeżyłem coś w rodzaju wewnętrznego zachwytu - opowiada Tomasz Kot. Moja kuzynka została wolontariuszką, wytłumaczyła mi, o co w tym chodzi, jak bardzo precyzyjna jest ta pomoc. Pamiętam, że pomyślałem sobie wtedy: "Kurczę, ale to jest sprytnie wymyślone" - dodaje aktor.
W przeddzień tegorocznej, XVIII edycji Szlachetnej Paczki, Kot namówił do zaangażowania swojego przyjaciela i kolegę po fachu, Wojciecha Mecwaldowskiego. Obaj aktorzy świetnie się rozumieją i mają za sobą wspólne, bardzo udane projekty, jak choćby udział w miniserialu "Stacja" w reżyserii Jerzego Bogajewicza, znakomitej satyrze na telewizję i jej prezenterów.
Szlachetną Paczkę również promują z humorem i w lekkiej formie, a ich mini-produkcja zaskakuje pomysłowością i inteligentnym dowcipem. Została też świetnie zagrana. Jej premiera odbędzie się 17 listopada, czyli w dzień startu XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Film będzie można obejrzeć m.in. na Facebooku Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polce. Jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Istnieje od 2001 roku. Przez 18 lat w jej działania włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.
17 listopada 2018 roku na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta została baza zawierająca opisy rodzin. Każdy, kto na nią wejdzie, będzie mógł przeczytać ich historię, poznać ich najpilniejsze potrzeby i wybrać rodzinę, której pomoże, przygotowując dla niej paczkę. Wolontariusze przekażą ją rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego "weekendem cudów", 8-9 grudnia.