Premier Donald Tusk podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu terytorialnego rozporządzenia o stanie klęski żywiołowej o powiaty: lubański, dzierżoniowski, świdnicki, opolski, krapkowicki, brzeski i kędzierzyńsko-kozielski.

Relację na żywo z sytuacji powodziowej w Polsce we wtorek znajdzisz TUTAJ >>>

O rozszerzeniu stanu klęski żywiołowej poinformował podczas posiedzenia sztabu kryzysowego we Wrocławiu szef MSWiA Tomasz Siemoniak.

Od rana w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbywał się sztab kryzysowy z udziałem premiera Donalda Tuska oraz m.in. wicepremiera, szefa MON Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji Tomasza Siemoniaka.

Szef MSWiA poinformował, że premier podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu terytorialnego rozporządzenia o stanie klęski żywiołowej o powiaty: lubański, dzierżoniowski, świdnicki, opolski, krapkowicki, brzeski i kędzierzyńsko-kozielski.

W ciągu najbliższych godzin w sposób formalny to rozporządzenie będzie znowelizowane - powiedział Siemoniak. 

Wprowadzono stan klęski żywiołowej

W poniedziałek we Wrocławiu premier Donald Tusk oficjalnie poinformował o wprowadzeniu klęski żywiołowej. Podał wówczas, że obejmie on następujące powiaty:

  • w województwie dolnośląskim: kamiennogórski, karkonoski, kłodzki, wałbrzyski i ząbkowicki oraz miasta na prawach powiatu Wałbrzych oraz Jelenią Górę,
  • w województwie opolskim: głubczycki, nyski i prudnicki oraz gminę Strzeleczki w powiecie krapkowickim,
  • w województwie śląskim: bielski, cieszyński, pszczyński i raciborski oraz miasto na prawach powiatu Bielsko-Białą.

Premier dodał, że stan klęski żywiołowej wprowadzony zostaje także w powiecie lwóweckim.

Szef rządu zaznaczył podczas posiedzenia sztabu, że w rozporządzeniu - w zależności od sytuacji - mogą pojawić się zmiany.