Dziś dla gimnazjalistów początek maratonu egzaminacyjnego. O godzinie 9:00 rozpoczną zmagania z częścią humanistyczną. Po południu na stronie RMF24 opublikujemy arkusze egzaminacyjne wraz z propozycjami odpowiedzi.
[EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. TUTAJ OPUBLIKUJEMY ARKUSZE I ODPOWIEDZI]
Część humanistyczna egzaminu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie potrwa 60 minut, a z zakresu języka polskiego - 90 minut.
Po zakończeniu pierwszej części egzaminu na stronach RMF24 - około godz. 13 pojawią się arkusze zadań wraz z odpowiedziami. Około godz. 16 powinniście poznać rozwiązania z drugiej części testu.
Na egzaminie do wpisywania odpowiedzi uczeń otrzymuje specjalnie przygotowaną kartę, na której koduje swoje dane, następnie jest informowany o godzinie rozpoczęcia i zakończenia egzaminu.
Zadania należy rozwiązywać samodzielnie. Przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego ma prawo unieważnić pracę ucznia przyłapanego na ściąganiu lub "konsultacjach".
Po zakończeniu egzaminu osoba odbierająca pracę od ucznia sprawdza, czy została ona prawidłowo zakodowana. Nad przebiegiem egzaminu czuwają członkowie zespołu nadzorującego i jego przewodniczący.
Przypomnijmy, że egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego nowożytnego. Uczestnictwo w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeżeli ktoś nie przystąpi do egzaminu, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę.
Zdający egzamin gimnazjalista nie może zapomnieć o dokumencie potwierdzającym jego tożsamość (np. ważna legitymacja szkolna). Powinien mieć przy sobie przybory do pisania i rysowania jak: długopis czy pióro z czarnym tuszem/atramentem, ołówek, gumkę i podstawowe przybory geometryczne (linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz).
Uwaga! Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Co musisz zabrać ze sobą? Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ
Na stronie RMF24 opublikujemy arkusze egzaminacyjne wraz z propozycjami odpowiedzi.
Wszystko co o egzaminie wiedzieć trzeba: terminy i czas trwania [KLIKNIJ TUTAJ]
Co zrobić, by zobaczyć swoją pracę