Koniec Myslovitz w dotychczasowym składzie. Z zespołu odchodzi lider Artur Rojek. Zamierza kontynuować działalność indywidualnie z innymi muzykami. Pozostali członkowie grupy - Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ, ale z nowym wokalistą.
"Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie. Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ z nowym wokalistą. Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami.Wszystkich fanów zapraszamy na koncerty w nowych odsłonach. Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności" - głosi oświadczenie zespołu.
Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka. Przez pierwsze dwa lata istniał jako The Freshmen. Zadebiutowali w studenckim klubie "Olimp" w Katowicach. The Freshmen zagrali jako support formacji Generał Stillwell.
W 1993 roku na koncercie w Jaworznie grupa poznała fotografa-amatora Jacka Kowalczyka, który zaproponował im pierwszą sesję zdjęciową, a następnie pomógł zorganizować sesję nagraniową w pomieszczeniu gospodarczym Estrady Śląskiej. Podczas tej sesji zarejestrowane zostały takie utwory jak "Letter to Love" (późniejsza "Krótka piosenka o miłości"), "Beautiful Day", "Ultra Fiolet", "Mówisz że", "Funny Hill" i "Maj" (w zupełnie innej wersji niż piosenka "Maj" z płyty "Myslovitz").
Na przełomie kwietnia i maja The Freshmen zakwalifikowali się na przegląd Garaż '94 w Częstochowie. Zajęli tam drugie miejsce a nagrodą była sesja nagraniowa w studiu muzycznym Radia Łódź. Materiał został zarejestrowany w czerwcu 1994. Producentem został Robert Ochnio (Reds, Tubylcy Betonu). W grudniu 1994 roku The Freshmen zakwalifikowali się na Mokotowską Jesień Muzyczną, którą wygrali. I to właśnie na Mokotowskiej Jesieni formacja po raz pierwszy wystąpiła pod nazwą Myslovitz.
W kilka miesięcy później Myslovitz podpisał kontrakt z wytwórnią MJM na wydanie trzech płyt. Materiał na pierwszą został nagrany podczas wakacji 1995 roku, w studiu Radia Łódź. Pierwszy album zatytułowany "Myslovitz" ukazał się w grudniu 1995 i był promowany singlem "Myslovitz" zgodnie z zasadą 3xM. Kolejne piosenki z tej płyty to: "Zgon", "Maj" i "Krótka piosenka o miłości".
W tym czasie zespół otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień, między innymi: Nadzieja Roku według czytelników miesięcznika "Tylko Rock", Debiut Roku według miesięcznika "Brum", nominację do statuetki Fryderyka w kategorii Debiut oraz nagrodę radia RMF FM - Niedocenieni '95.
W 1996 roku ukazała się druga płyta grupy - "Sun Machine", nagrana w składzie powiększonym o gitarzystę Przemka Myszora. Krążek został wydany już przez Sony Music Polska. Dzięki "Sun Machine" Myslovitz stał się docenianą grupą na polskim rynku muzycznym, a takie mega hity jak "Peggy Brown" oraz "Z twarzą Marylin Monroe" znacząco przyczyniły się do sukcesu komercyjnego albumu.
Rok później na rynku pojawiła się następna płyta - "Z rozmyślań przy śniadaniu". Zwraca ona uwagę melodyką, świeżością i energią przebojowych piosenek. Specjalna edycja tego albumu została rozszerzona o kontrowersyjną piosenkę "To nie był film". Znajdują się na niej trzy wersje tego utworu - oprócz studyjnej także instrumentalna oraz demo.
Kolejna płyta w dorobku Myslovitz "Miłość w czasach popkultury" ukazała się w 1999 roku. Okładkę wydawnictwa zaprojektował sam Ryszard Horowitz. Krążek cieszył się olbrzymią popularnością i wkrótce pokrył się platyną. Wtedy też zespół był triumfatorem rozdania nagród Fryderyki '99, zdobył statuetki w kategoriach: Grupa Roku, Piosenka Roku - Rock ("Długość Dźwięku Samotności") oraz Płyta Roku - Rock. Otrzymał również prestiżową nagrodę tygodnika "Polityka" - Paszport Polityki '99 w dziedzinie muzyki rock/pop.
Po prawie trzyletniej przerwie, w maju 2002 roku, zespół Myslovitz wydał swoją piątą płytę - "Korova Milky Bar". Realizatorem nagrań był podobnie, jak przy dwóch poprzednich, Tomasz Bonarowski. Zespół na wiosnę 2002 roku supportował szkocką formację Simple Minds podczas jej europejskiej trasy oraz Iggy Popa (dwa koncerty).
9 czerwca 2003 roku do sklepów trafił album podsumowujący dotychczasową karierę Myslovitz - "The Best Of". Podwójna płyta zawierała wszystkie największe przeboje zespołu, a także kilka utworów, które nie były dostępne na żadnym z pięciu regularnych wydawnictw grupy (plus dwa nowe nagrania). Promował ją singiel "Kraków" nagrany z gościnnym udziałem Marka Grechuty i zespołu Anawa.
Natomiast w grudniu 2004 roku ukazał się długo oczekiwany album - "Skalary, Mieczyki, Neonki". Muzyka, która znajduje się na tej płycie to psychodeliczne improwizacje, które zostały zarejestrowane przy okazji sesji nagraniowej do płyty "Korova Milky Bar" w lutym 2002. Album promował singiel "Życie to surfing". Wraz z płytą w sklepach pojawiło się DVD "Życie to surfing".
W kwietniu 2005 roku zespół zaprezentował wydawnictwo będące podsumowaniem dziesięcioletniej kariery grupy - "Single 1995-2005". Nie była to jednak kolejna płyta z największymi przebojami, a bardzo elegancko wydany box zawierający wszystkie single grupy wydane w latach 1995 - 2005. Oprócz 21 singli, na wydawnictwie znalazł się specjalny dodatek w postaci DVD z teledyskami i kompletną dyskografią zespołu.
Nieco ponad rok później, w maju 2006, Myslovitz zaprezentował publiczności swój siódmy studyjny album - "Happiness Is Easy", na którym wyraźnie słychać, że muzycy wciąż poszukują nowych artystycznych dróg i nowych muzycznych środków wyrazu. Na album złożyło się 13 różnorodnych kompozycji, spojonych w jedną całość - ciekawa mieszanka energii i muzycznych emocji. Krążek został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów zespołu jak i krytyków muzycznych.
Rok 2007 to dla Myslovitz czas dużej ilości koncertów. Jednym z nich był występ podczas międzynarodowego festiwalu muzycznego "Be2Gether". We wrześniu grupa kolejny raz mogła uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu. We Wrocławiu odbyła się projekcja słynnego filmu kina niemego "Nosferatu - Symfonia grozy". Filmowemu pokazowi towarzyszyła muzyka grana na żywo przez formację.
Rok 2007 przyniósł muzykom wiele nagród, w tym odebrali 12 marca 2007 roku w warszawskim klubie Dekada platynową płytę za ostatni longplay.
Od tego momentu jednak zespół koncertował co raz mniej. Przemysław Myszor i Wojtek Powaga zaangażowali się w projekt No!No!No!, aż w końcu grupa ogłosiła roczną przerwę w działalności.
Na scenę powrócili dopiero w 2010 roku. W tym samym czasie rozpoczęli również prace nad nowym krążkiem. Pierwszy album Myslovitz po sześciu latach ciszy i rocznej przerwie w działalności ukazał się w maju 2011 roku. Płytę "Nieważne jak wysoko jesteśmy" wyprodukowali wspólnie z Marcinem Borsem. Pierwsza sesja nagraniowa odbyła się na przełomie stycznia i lutego 2010 roku w Ustroniu. W tym celu została wynajęta modernistyczna willa (obecnie Dom Architekta). Później prace przeniosły się do nowoczesnego studia w Lubrzy a następnie do Wrocławia do studia Fonoplastykon. Album promował singiel "Ukryte".
Zobacz teledysk do jednego z największych hitów grupy: