"Nie mogę kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, wychodzę dziś z klubu parlamentarnego" - ogłosił na antenie Polsat News senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. "Ja takiej Koalicji Europejskiej wspierać nie mogę, przeszkadzają mi elementy lewicowe" - wyjaśnił.
Funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa - zaznaczył Rulewski.
Jego zdaniem, trzeba oddać inicjatywę młodszemu pokoleniu, które "ma doświadczenia wyniesione z gospodarki rynkowej, z funkcjonowania demokracji, z otwartości Polski".
Jan Rulewski urodził się w 1944 roku w Bydgoszczy. Jak wskazano na stronie Senatu, jest wieloletnim działaczem związkowym, członkiem NSZZ "Solidarność". W okresie 1974-80 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Zakładowej Związków Zawodowych Metalurgów w Zakładach Rowerowych w Bydgoszczy, w latach 1980-81 i w roku 1990 - przewodniczącego Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność", a w okresie 1991-92 - wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej "S". W stanie wojennym internowano go za działalność opozycyjną.
W Sejmie I, II i III kadencji był członkiem Komisji Polityki Społecznej, ponadto w Sejmie III kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Rodziny. Od 2007 roku jest członkiem Rady Ochrony Pracy przy Sejmie, w której zasiadał także w latach 1994-2002.
W Senacie VII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Rodziny i Polityki Społecznej i członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu oraz Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. W Senacie VIII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz członkiem Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.