Do dramatycznego w skutkach pożaru doszło w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu: jedna osoba nie żyje, dziewięć zostało rannych. Straż pożarna nadal przeszukuje budynek. Bliscy osób, które zginęły po zawaleniu się pawilonu Międzynarodowych Targów Katowickich, otrzymają odszkodowania. Po 13 latach od zdarzenia doszło do zawarcia porozumienia w tej sprawie. Rząd szuka dodatkowych pieniędzy. Do Sejmu trafił projekt ustawy podnoszącej o 10 proc. akcyzę na alkohol i wyroby tytoniowe. Poszukiwanie dodatkowych pieniędzy szczególnie mocno mogą odczuć osoby niepełnosprawne. Posłowie PiS chcą, by środki z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych zostały przekazane na trzynaste emerytury. Co jeszcze wydarzyło się w czwartek? Dowiesz się z Podsumowania Dnia RMF FM.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, by pieniądze z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych finansowały m.in. koszt "trzynastek" dla emerytów. Projekt w tej sprawie wpłynął do Sejmu.
Liderka ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich mówi o oszukiwaniu niepełnosprawnych, poseł PiS Marek Suski nazywa postulat "moralnie słusznym".
Zgłoszeni przez PiS do Trybunału Konstytucyjnego kandydaci nie spełniają wymagań niezbędnych do pełnienia urzędu sędziego Trybunału. Wszyscy troje przekroczyli 67. rok życia, a przepisy nakazują sędziom przejście w stan spoczynku w wieku lat 65.
Groteskowość sytuacji jest tym większa, że autorami przepisów są sami kandydaci - byli posłowie Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz.
Tymczasem do jutra kluby parlamentarne mogą zgłaszać kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego - ustalił reporter RMF FM Patryk Michalski. Sejm musi wybrać następców trzech sędziów, którym na początku grudnia upływa kadencja.
Rząd sięga coraz głębiej do naszych kieszeni: zdecydował o bardzo wyraźnym podniesieniu od nowego roku akcyzy na papierosy i alkohol. Projekt ustawy w tej sprawie gabinet Mateusza Morawieckiego wysłał właśnie do Sejmu. Dzięki podwyżce - pierwszej od 7 lat - budżet ma zyskać w przyszłym roku około 1,7 mld złotych.
Tragedia w Koninie w Wielkopolsce. Policjant śmiertelnie postrzelił na jednym z osiedli 21-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło tuż przy placu zabaw między blokami.
Nieznaną, zbiorową mogiłę ofiar odkryto na terenie obecnego parkingu leśnego przy byłym niemieckim nazistowskim obozie pracy przymusowej Treblinka I. Badania prowadzili w tym miejscu prokuratorzy Instytutu Pamięci Narodowje wraz z międzynarodowym zespołem biegłych.
Jedna osoba zginęła w pożarze strzelnicy w piwnicy nieużytkowanego Dworca Świebodzkiego przy ulicy Robotniczej we Wrocławiu. Dziewięć osób zostało poszkodowanych. Ogień został opanowany, ale strażacy wciąż przeszukują budynek.
13 lat po zawaleniu się hali Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie bliscy ofiar otrzymają odszkodowania. Doszło do zawarcia ugody w tej sprawie. W styczniu 2006 pod naporem śniegu zawalił się pawilon, w którym trwały targi gołębi. Zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
Prezydent desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję stworzenia nowego rządu.
"Bardzo dziękuję za konsultację, zwłaszcza te wczorajsze konsultacje: długie, ale ciekawe i - mam nadzieję - pożyteczne" - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
Planowany skład nowego rządu w zdecydowanej większości już znamy - wyjątkiem jest obsada stanowiska ministra sportu. Expose Morawieckiego spodziewane jest - według ustaleń dziennikarzy RMF FM - w najbliższy wtorek.
W piątek prezydent Andrzej Duda ma powołać nowy rząd Mateusza Morawieckiego, ale jedno ministerstwo pozostanie nieobsadzone - potwierdzili dziennikarze RMF FM. To będzie stanowisko ministra odpowiedzialnego za sport. Jak ustalili reporterzy RMF FM, na nominację musimy poczekać kilka tygodni. Na razie tym resortem ma kierować sam premier Mateusz Morawiecki.