Olbrzymi portret malarza Vincenta van Gogha pojawił się na łące w holenderskim miasteczku Nuenen, gdzie artysta tworzył swoje prace. Dzieło ma 68 metrów długości i aż 81 szerokości. Zostało wykonane... głównie z roślin.
Obraz przedstawia rekonstrukcję autoportretu malarza Vincenta van Gogha. Wizerunek artysty wykonany jest z wiórów drzewnych i roślin. Ma 68 metrów długości i aż 81 metrów szerokości. Dzieło powstało u stóp wiatraka Roosdonck.
Niezwykły obraz, który został odtworzony na pastwisku, to "Autoportret w słomkowym kapeluszu" wykonany przez Vincenta van Gogha zimą w Paryżu 1887 roku.
Vincent van Gogh przez kilka lat był związany z miastem na południu Holandii. W latach 1883-1885 mieszkał w Nuenen. Czas, który artysta spędził w mieście, zaowocował wieloma dziełami. Stworzył tam obrazy przedstawiające między innymi wieśniaków czy tkaczy.
Największym osiągnięciem namalowanym w tym holenderskim mieście stał się obraz "Jedzący kartofle". Artysta malował również martwą naturę i kilka obrazów przedstawiających kościół ojca, w tym obraz "Kongregacja opuszczająca kościół reformowany w Nuenen", który został skradziony z Muzeum Vincenta van Gogha w grudniu 2002 roku.
W centrum miasta znajduje się pomnik Vincenta van Gogha.