Nadchodzi wyzwanie, jakiego jeszcze nie było! Czterdziestu czterech śmiałków wyrusza na Saharę, by zmierzyć się z trasą pierwszego w historii zagranicznego Runmageddonu! Start już 7 marca w Maroku.
Runmageddon to najbardziej ekstremalny i ekscytujący cykl biegów przeszkodowych w Europie. W 2018 roku na jego starcie ma stanąć ponad 70 tysięcy uczestników. Wraz z rozwojem marki, organizatorzy planują coraz bardziej śmiałe projekty. Jednym z nich jest Runmageddon Sahara - unikalny bieg terenowy, którego trasę wytyczono na pustynnych terenach południowego Maroka.
Od najbliższego czwartku, czterdziestu czterech zawodników będzie rywalizowało na dwóch dystansach - 50 i 100 km. Na pokonanie któregoś z nich będą mieli trzy dni, przy czym każdy z uczestników na miejscu zdecyduje, w której formule weźmie udział. Zmagania zakończą się w sobotę, a w niedzielę odbędzie się bieg przyjaźni. W zależności od dnia oraz lokalizacji etapu, zawodnicy będą biegli po hamadzie, czyli kamienistej pustyni, bądź po piaszczystych wydmach. Mogą spodziewać się przeszkód naturalnych - w postaci skalnych grzbietów - oraz wody i błota w rozlewiskach okresowych rzek, zwanych ouedami. Nie zabraknie także przeszkód zaprojektowanych i skonstruowanych przez inżynierów Runmageddonu.
To bieg dla amatorów, ale nie dla debiutantów. Przygotowany został nie tylko z myślą o uczestnikach, którzy dochodzą do wniosku, że w dotychczasowych formułach osiągnęli wszystko. Na starcie staną ludzie aktywni, którzy dbają o swoje zdrowie oraz kondycję fizyczną, a także mają doświadczenie, wyciągnięte z podobnych biegów. Ważne, aby właściwie ocenili swoje możliwości, zrozumieli filozofię Runmageddonu i odczuwali głębokie pragnienie przeżycia ekstremalnej przygody - powiedział Jarosław Bieniecki, pomysłodawca i prezes Runmageddonu.
Przez niespełna cztery lata istnienia Runmageddonu uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich sił praktycznie we wszystkich zakątkach naszego kraju. Projekt Sahara to kolejny etap wcielania w życie: "koniec świata nudnych biegów".
Unikalną formułę wydarzenia tworzy nie tylko sama lokalizacja, lecz również przeniesienie na Saharę elementów i rozwiązań związanych z biegami Runmageddon w Polsce. Przede wszystkim są to naturalne i sztuczne przeszkody, wymagające dużej sprawności, biegowo-marszowy tryb pokonywania trasy, jak również atmosfera rywalizacji, połączonej ze współpracą uczestników - wyjaśnił Grzegorz Dziczkowski, dyrektor Runmageddon Sahara.
Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać pod adresem sahara.runmageddon.pl.