Dawid Kubacki, jedyny Polak w finałowej serii, zajął ostatecznie 14. miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Zdyskwalifikowany został bowiem Japończyk Yukiya Sato. Wygrał Norweg Marius Lindvik, przed Niemcem Karlem Geigerem - nowym liderem PŚ.

Lindvik uzyskał 140 m i 144,5 m. Jego łączna nota to 243,8 pkt. Drugi Geiger skoczył 139,5 i 140 m (nota 238,7 pkt) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ.

Trzecie miejsce zajął Słoweniec Cene Prevc (148 i 133,5 m)- po raz pierwszy stanął na podium zawodów PŚ.

Za nieprawidłowy sprzęt (nieprzepisowa długość nart) zdyskwalifikowany po konkursie został Yukiya Sato, który po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce. Japończyka sklasyfikowano więc na 30. pozycji.

Kubacki osiągnął 136 i 125 metrów.

Oprócz Kubackiego inni polscy skoczkowie nie wywalczyli awansu do finałowej serii.

Kamil Stoch zajął 34. miejsce - 115 m, Piotr Żyła był 41. - 110 m, Paweł Wąsek uplasował się na 43. pozycji - 109,5 m, a jedną niżej Stefan Hula, który wprawdzie uzyskał 125 m, ale upadł po swoim skoku, co oczywiście miało wpływ na noty. Doświadczony reprezentant Polski wstał o własnych siłach.

Konkurs był przeprowadzany w dość trudnych, z powodu silnego wiatru, warunkach.