Inżynieria ochrony klimatu - to nowy kierunek studiów, który wprowadza Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Uczelnia w środę rozpoczyna rekrutację na nowy rok akademicki.
O wpływie zmian klimatycznych na rolnictwo, leśnictwo czy energetykę będą się uczyć studenci inżynierii ochrony klimatu – nowego kierunku wprowadzanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Uczelnia w środę rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki.
Biuro prasowe uczelni poinformowało, że nowy kierunek studiów został stworzony na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej. Studenci będą uczyć się m.in. oceny śladu węglowego i wodnego procesów produkcyjnych, techniki monitorowania atmosfery, adaptacji gospodarki wodnej gleb do zmian klimatycznych czy sposobów łagodzenia skutków zmian klimatu w rolnictwie.
Jeden z twórców programu nowego kierunku studiów prof. UPP dr hab. Bogdan Chojnicki z Pracowni Bioklimatologii ocenił, że Europejski Zielony Ład w perspektywie najbliższych dziesięcioleci będzie kształtować rozwój Polski.
A do realizacji celów wyznaczonych przez ten program niezbędna jest szeroka wiedza teoretyczna i praktyczna, którą dysponować będą nasi absolwenci – zapewnił.
Według zapowiedzi absolwenci nowego kierunku będą mogli znaleźć pracę m.in. w firmach zajmujących się audytem planów i strategii adaptacji i przeciwdziałania zmianie klimatu, w przedsiębiorstwach projektowych oraz wykonawczych zajmujących się pracami inżynieryjnymi w dziedzinie kształtowania i zarządzaniem środowiskiem oraz w administracji i instytucjach odpowiedzialnych za kształtowanie zasobów środowiska.
Proces rekrutacji chętnych do studiowania na UPP w nowym roku akademickim rozpocznie się w środę.