Od tygodnia cały świat zadaje sobie pytanie - jakie będą dalsze losy prywatnej armii Jewigienija Prigożyna? Tzw. wagnerowcy równo przed tygodniem rozpoczęli zbrojny bunt przeciwko Kremlowi. Rebeliantom udało się zdobyć budynek sztabu wojskowego w Rostowie nad Donem, skąd wyruszyli w kierunku Moskwy. Ich działania zakończyły się jednak po niespełna dobie.
Kreml poinformował o porozumieniu, w którego zawarciu miał pośredniczyć Aleksandr Łukaszenko. Jednym z założeń umowy jest przeniesienie się Grupy Wagnera na Białoruś. Co to może oznaczać dla naszego kraju? Ten temat był jednym z głównych w najnowszym odcinku Rzutu na mapę. Gościem Mateusza Chłystuna jest w nim generał Bogusław Pacek.
W tym odcinku rozmawiamy także o postępach ukraińskiej kontrofensywy. Wojska naszych wschodnich sąsiadów, wykorzystując zamieszanie w Rosji, zintensyfikowały swoje działania m.in. w rejonie Bachmutu i Kreminnej. Armia Putina nie ustępuje. Próby odbicia ziem spod okupacji wywołują krwawe kontrataki. Jakie mogą być dalsze losy kontrofensywy? O tym również rozmawiamy w najnowszym odcinku.
Ukraiński wywiad ostrzega przed możliwością wysadzenia przez Rosjan zaporoskiej elektrowni atomowej. Z tego powodu w kilku miastach kraju naszych wschodnich sąsiadów odbyły się ćwiczenia na wypadek zagrożenia nuklearnego. Jaki scenariusz jest możliwy w tej sprawie? Zapraszamy na cotygodniową analizę sytuacji.
To pierwszy wakacyjny odcinek Rzutu na mapę. Nasz program nie znika z eteru i internetu na ten czas. W każdy piątek z zaproszonymi do rozmowy ekspertami, będziemy dla Państwa szczegółowo omawiać sytuację za naszą wschodnią granicą.