Dziś 3. dzień festiwalu filmów ekologicznych Kraków Green Film Festival. Tematem dnia jest świadoma konsumpcja. Zobaczymy filmy pokazujące, jak czerpać odpowiedzialnie z zasobów przyrody.
Będziemy mówić o tym, ile konsumujemy i jak konsumować mniej. Mamy "na deser" laureata ubiegłorocznej edycji festiwalu film "Witamy w Sodomie", pokazujący historię wysypiska śmieci w Ganie, gdzie trafiają elektrośmieci z Europy, ze Stanów Zjednoczonych - mówi dla RMF FM dyrektor festiwalu Grzegorz Dukielski.
Filmy - ze względu na deszczową pogodę - są wyświetlane we wtorek nie w miasteczku festiwalowym na Bulwarze Czerwieńskim, a w klubie ZET PE TE w kompleksie DOLNE MŁYNY.
W trzecim dniu festiwalu będziemy mogli zobaczyć aż dwie polskie produkcje. "Punkt krytyczny, Świadoma konsumpcja", to kolejny z dziesięciu odcinków serii "Punkt krytyczny". Próbuje odpowiedzieć na pytania - jak zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych podczas zakupów? Dlaczego nasze domy są energetycznymi wampirami? Jak sprawić, by na polskich drogach nie było korków?
"Polandscapes" zaś ukazuje piękno polskich krajobrazów w różnych porach roku.
Tu znajdziecie szczegółowy program>>>
Od 19:00 organizatorzy zapraszają na wieczór w Fortach Kleparz. Tam zostanie wyświetlona historia "Erin Brockovich".
Ten film wszedł do polskich kin 20 lat temu, 19 maja 2000 roku. Kilka miesięcy później twórcy mogli pochwalić się pięcioma nominacjami do Oscara w najważniejszych kategoriach oraz ponad 250 mln dol. wpływów. Dla Julii Roberts występ w produkcji okazał się rolą życia. Ale po premierze niemal równie popularna jak gwiazda Hollywood stała się kobieta, o której opowiada ta historia.
Erin Brockovich z samotnej matki trójki dzieci, ledwo wiążącej koniec z końcem, przeistoczyła się w znaną na całym świecie obrończynię uciśnionych i jedną z najważniejszych aktywistek działających na rzecz ochrony środowiska.
3. edycja Kraków Green Film Festival wystartował w niedzielę. Festiwal filmów ekologicznych odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jednak jeżeli ktoś z powodu obaw nie przyjdzie na plenerowe pokazy - będzie mógł zobaczyć w tym roku filmy na darmowym serwisie VOD!
Jak przekonują organizatorzy - mimo pandemii koronawirusa, problemy związane z klimatem nadal są bardzo aktualne. Dlatego, jak co roku, głównym zadaniem festiwalu jest promowaniem proekologicznych postaw i idei zrównoważonego rozwoju.