Napastnik Adam Buksa musi opuścić zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski. Lekarz kardy Jacek Jaroszewski wyjaśnił, że powodem takiej decyzji jest uraz łydki.

Adam Buksa wystąpił w czwartkowym meczu ze Szkotami w najwyższej dywizji Ligi Narodów, którzy Polacy wygrali 3:2. Doznał on urazu mięśniowego łydki, który wykluczy go z gry na okres około dwóch tygodni - poinformował lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski. Zapewnił, że występ pozostałych piłkarzy w zbliżającym się meczu z Chorwacją nie jest zagrożony.

Bramki dla Biało-Czerwonych w inauguracyjnym spotkaniu grupy A1 w Glasgow zdobyli Sebastian Szymański (w 8. minucie) oraz z rzutów karnych Robert Lewandowski (44.) i Nicola Zalewski, który ustalił wynik w 90+7. minucie.

Z większości momentów w naszej grze jestem zadowolony, bo wiele mieliśmy dobrych. Takich, gdy wyprowadzaliśmy piłkę tak, jak chcieliśmy - analizował po spotkaniu ze Szkotami trener Polaków Michał Probierz. Chcieliśmy rozgrywać, podejmując duże ryzyko. I to robiliśmy. Ale też na pewno brakuje nam czasami doświadczenia - zastrzegł.

W niedzielę, w swoim drugim spotkaniu najwyższej dywizji Ligi Narodów (grupa A1), Polska zagra na wyjeździe z Chorwacją.