Ponad 400 paczek z żywnością, artykułami chemicznymi i ręcznie robionymi upominkami trafi m.in. do kombatantów i do osób represjonowanych w PRL. Akcja "Paczka dla Bohatera" odbywa się dwunasty raz.
Bożonarodzeniowe paczki trafią m.in. do kombatantów II wojny światowej, członków Armii Krajowej i do opozycjonistów z czasów PRL.
Widzimy zawsze radość, łzy, zaskoczenie ze strony kombatantów, oni wiedzą, że o nich pamiętamy. To nie chodzi nawet o paczkę, bo ona na długo nie wystarczy, ale o to, żeby udowodnić, że ktoś o nich pamięta i myśli - powiedział prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Tomasz Sawicki.
W akcję - zarówno wsparcia samej paczki, jak i rozwożenie darów do kombatantów - zaangażowane są m.in. służby mundurowe i harcerze.
W tym roku paczki są skromniejsze ze względu na inflację. Nie ma np. wędlin, bo nie było na to środków. Jest ciężko, ale o nikim nie zapomnieliśmy i mam nadzieję, że kombatanci będą zadowoleni - dodał Sawicki.
Stowarzyszenie wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów misji zagranicznych.
"Paczka dla Bohatera" działa od 2010 r. Wolontariusze opiekują się m.in. żołnierzami Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego, żołnierzami gen. Maczka i Andersa i opozycjonistami. Co roku, przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi, dla podopiecznych stowarzyszenia przekazywane są paczki z darami. Organizowano też wyjazdy wypoczynkowe - "Wakacje dla Bohatera". Wolontariusze pomagają też przez cały rok zarówno w codziennych czynnościach, jak i np. przy remontach mieszkań.
Akcja odbyła się dwunasty raz. W Szczecinie rozwieziono 200 paczek, w regionie ponad 400, a w całej Polsce blisko dwa tysiące.