Mieszkańcy Poznania mają okazję spotkać członków najsłynniejszej poznańskiej rodziny. Niezwykły mural z bohaterami Jeżycjady ozdobił kamienicę przy ul. Słowackiego w Poznaniu.

Mural autorstwa Radosława Barka i MURALL studio ozdobił kamienicę przy ul. Słowackiego 62 na poznańskich Jeżycach. 

Seria Małgorzaty Musierowicz już od ukazania się pierwszej części "Małomówny i rodzina" w 1975 roku stała się fenomenem czytelniczym. Na perypetiach rodziny Borejków wychowywały się kolejne pokolenia, a cała seria cieszy się niesłabnącą popularnością i sprzedawana jest w ogromnych nakładach.

Dzięki wydawnictwu Legimi Jeżycjada pojawiła się w wydaniu cyfrowym, trafiając do nowego grona czytelników.

To również z inicjatywy wydawnictwa powstał mural przedstawiający członków najbardziej znanej poznańskiej rodziny - Borejków.

Pomysł stworzenia jeżycjadowego muralu w sercu starych Jeżyc jest uroczy i pełen wdzięku. A to, że jego autorem zgodził się być twórca najpiękniejszych dzieł w tym gatunku, zachwyca mnie jak niespodziewany prezent - mówiła o projekcie Małgorzata Musierowicz, autorka Jeżycjady. 

Za projektem dzieła stoi Radosław Barek, a finalny kształt mural nabiera dzięki zdolnym artystom z MURALL studio.

Radosław Barek jest polskim architektem, doktorem habilitowanym nauk technicznych, wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, rysownikiem. Jest też członkiem Związku Pastelistów Polskich i Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz założycielem stowarzyszenia Wędrowni Architekci.

Koncepcja artystyczna muralu, przedstawiającego nie tylko Borejków, ale i doskonale znaną poznaniakom kamienicę przy ul. Roosevelta 5, bazuje stylistycznie na ilustracjach, stworzonych przez Małgorzatę Musierowicz, zaadaptowanych na potrzeby miejskiej sztuki wielkoformatowej.

Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpi na przełomie sierpnia i września. Wtedy też zostanie zainaugurowana gra miejska, której scenariusz oparty jest na kultowej serii.