Przy Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Elektrycznej ma powstać pierwsze w Lublinie przyszkolne, mobilne boisko. Projekt został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Mobilne obiekty sportowe z powodzeniem funkcjonują w przestrzeni publicznej w różnych miastach - są to zazwyczaj boiska do piłki nożnej lub lodowiska. Teraz, takie rozwiązanie chcemy sprawdzić również u nas. Aktualnie przygotowujemy się do zawarcia umowy z wykonawcą, który dostarczy i zamontuje boisko oraz wykona dodatkowe prace przy szkole - relacjonuje Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju. To realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego, w który zaangażowali się nie tylko uczniowie i cała społeczność szkoły, ale również wielu mieszkańców i mieszkanek Kośminka. Wśród wszystkich projektów dzielnicowych IX edycji Budżetu Obywatelskiego, pomysł ten otrzymał największą liczbę głosów, bo ponad 1400 - dodaje.
Dlaczego przy szkole ma powstać boisko mobilne, a nie tradycyjne? Monika Głazik z biura prasowego prezydenta Lublina w rozmowie z RMF FM podkreśla, że to mieszkańcy opowiedzieli się za taką formą inwestycji. Poza tym, że istnieje możliwość zmiany usytuowania takiego obiektu, tego typu rozwiązania bywają bardziej ekonomiczne, a także pozwalają wykorzystać istniejącą infrastrukturę np. utwardzone przyszkolne place lub dawne boiska - dodaje.
Mobilne boisko zostanie zamontowane na istniejącej nawierzchni asfaltowej. Pozwoli na prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych w oparciu o elementy piłki nożnej.
Wyposażenie mobilnego boiska będą stanowiły dwie czołowe bramki główne, sześć mniejszych bramek, konstrukcje elementów stalowych oraz bandy z paneli z tworzywa sztucznego, a także piłkochwyty z linki polipropylenowej. Nawierzchnię z trawy syntetycznej wykonawca ułoży na gumowym podkładzie amortyzującym. Obie te warstwy będą rozwijane z rolki.
Wykonawca boiska ma także m.in. zamontować nowe oświetlenie i kamery monitoringu. Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 10 tygodni.
Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.