Według sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos, wzrasta przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. W najnowszym badaniu głos na urzędującego prezydenta zdecydowało się oddać 51 procent wyborców, a na Rafała Trzaskowskiego 49 procent. To oznacza, że w stosunku do badania exit poll Duda zwiększył swoją przewagę nad konkurentem z 0,8 do 2 punktów procentowych.
- Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich wskazują na wygraną Andrzeja Dudy. Według badania late poll przeprowadzonego przez Ipsos dla trzech największych stacji telewizyjnych, w II turze wygrał Andrzej Duda uzyskując 51 procent poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski uzyskując 49 procent. Te dane biorą pod uwagę wyniki głosowania z 90 procent komisji wyborczych, gdzie było przeprowadzane badanie.
- Według badania, frekwencja w II turze wyniosła 67,9 procent. Gdyby te dane się sprawdziły, to nie zostałby pobity rekord z 1995 roku, kiedy w II turze do urn poszło 68,23 procent wyborców.
W okręgu pilskim drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski, uzyskując 55,58 proc. głosów - podała w poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza nr 47 w Pile. Andrzej Duda uzyskał 44,42 proc. poparcia.
Frekwencja wyniosła 65,17 proc.
Rafał Trzaskowski otrzymał 111 845 ważnych głosów. Andrzej Duda otrzymał 89 391 głosów. W okręgu nr 47 było 311 370 osób uprawnionych do głosowania.
Rafał Trzaskowski wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w okręgu elbląskim, zdobywając 50,11 proc. głosów; na Andrzeja Dudę zagłosowało 49,89 proc. .
Jak poinformował PAP dyrektor elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu Adam Okruciński, na Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich zagłosowało w okręgu elbląskim 146 tys. 210 wyborców (50,11 proc.); na Andrzeja Dudę głos oddało 145 tys. 532 wyborców (49,82 proc.).
W okręgu tarnowskim w drugiej turze wyborów najwyższe poparcie uzyskał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Zagłosowało na niego 70 proc. wyborców. Rafał Trzaskowski uzyskał 30 proc. głosów - wynika z protokołu opublikowanego przez Okręgową Komisję Wyborczą w Tarnowie.
Na Andrzeja Dudę głosowało 206 tys. 398 osób, na Rafała Trzaskowskiego - 88 tys. 447 wyborców. Frekwencja wyborcza wyniosła 67,04 proc.
Okręg tarnowski nr 20 obejmuje powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto na prawach powiatu - Tarnów.
W okręgu rzeszowskim - jednym z czterech w woj. podkarpackim - w drugiej turze wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, uzyskując 70,54 proc. poparcia. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało 29,46 proc.
Protokół wyników głosowania w okręgu rzeszowskim - obejmującym powiaty: dębicki, leżajski, łańcucki, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, strzyżowski oraz miasto Rzeszów - opublikowała Okręgowa Komisja Wyborcza w Rzeszowie.
W obu okręgach obejmujących całe woj. lubuskie w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski uzyskał lepszy wynik od Andrzeja Dudy - wynika z protokołów Okręgowych Komisji Wyborczych w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze.
W okręgu wyborczym nr 12, obejmującym powiaty: krośnieński, nowosolski, świebodziński, wschowski, zielonogórski, żagański, żarski i miasto na prawach powiatu Zielona Góra, Trzaskowski uzyskał w drugiej turze 183 943 głosy (59,78 proc.), a Duda - 123 779 głosy (40,22 proc.). Frekwencja wyniosła 64,99 proc.
Tylko jedna osoba z 384, które mogły głosować na ośmiu polskich statkach i platformach nie wzięła udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich - wynika z informacji opublikowanej na stronach PKW. W tych obwodach ponownie wygrał Rafał Trzaskowski.
Na stronach Państwowej Komisji Wyborczej opublikowano dane z ośmiu obwodów głosowania, które były zlokalizowane na czterech polskich statkach (Darze Młodzieży, Horyzoncie II, Fryderyku Chopinie, Oceanii) i czterech platformach wydobywczych (Baltic Beta, Lotos Petrobaltic, Petrobaltic, Petro Giant).
W poniedziałek nad ranem do warszawskiej Okręgowego Komisji Wyborczej wpłynęła już większość protokołów od obwodowych komisji wyborczych z terenu Warszawy i powiatów wokół stolicy; komisja oczekuje przede wszystkim na protokoły z zagranicy, głównie z Europy - dowiedziała się PAP w komisji.
Warszawska Okręgowa Komisja Wyborcza mieści się w stołecznym ratuszu przy pl. Bankowym, dostarczane są do niej protokoły z obwodowych komisji wyborczych ze stołecznych dzielnic, z podwarszawskich powiatów, a także z głosowania w obwodach za granicą.
Według badania Ipsos, frekwencja w II turze wyniosła 67,9 procent. Gdyby te dane się sprawdziły, to nie zostałby pobity rekord z 1995 roku, kiedy w II turze do urn poszło 68,23 procent uprawnionych do głosowania.
Do godziny 2:00 w nocy do PKW wpłynęło ponad 52 procent protokołów z komisji wyborczych.
Według najnowszego badania late poll, które przeprowadził Ipsos, Andrzej Duda uzyskał w wyborach prezydenckich 51 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49 procent.
To dane, które uwzględniają wyniki głosowania w 90 procent komisji, w których były przeprowadzane badania.
Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiają się już protokoły z pierwszych komisji wyborczych. Na razie na stronie PKW pojawiły się wyniki z ponad 42 procent komisji wyborczych.
Wynuki late poll oznaczają, że Andrzej Duda powiększył swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim o 0,4 punkty procentowe.