Piąty dzień festiwalu Mastercard OFF Camera pełen był kolejnych wydarzeń w Miasteczku Filmowym. Odbyły się m.in. 2 panele z cyklu Storytellers by Storytel. W pierwszym – Sprawy rodzinne "Bracia" – Marcin Radomski rozmawiał z odtwórcami głównych ról serialu. Poruszono temat budowania rodzinnych relacji na planie i w serialu oraz roli ojca i jego archetypu w telewizji.
"Bracia" to opowieść o sile rodziny, ale pokazanej nie siła przez siłę, tylko poprzez słabości - mówił Nikodem Rozbicki, odtwórca jednego z tytułowych braci.
Praca na planie serialu, filmu, charakteryzuje się tym, że nie ma czasu. W tej produkcji podobało mi się to, że zawsze znalazł się czas, żeby porozmawiać o scenie, postaci, wnieść uwagi, nawet nie zgodzić się czasem - dodała Dominka Kachlik, odtwórczyni Zosi. Mam poczucie, że każdy z nas był tak samo ważny. Łatwiej się pracuje, gdy wszyscy jesteśmy partnerami - tłumaczyła.
Dwa pierwsze odcinki serialu "Bracia" można było obejrzeć w ramach kina plenerowego pod Galerią Krakowską.
Druga rozmowa nosiła tytuł "Inny niż wszyscy". Natasza Parzymies, Kamila Czaja i Kaja Szafrańska rozmawiały o inkluzywności i reprezentowaniu mniejszości w telewizji. Rozmowę prowadziła Magdalena "tattwa" Stępień.
Ta nowość, to przełamywanie bariery i pokazywanie jakiejś postaci, która wcześniej nie była reprezentowana, jest ważna, bo ma szansę rzeczywiście zmienić życie młodej dziewczyny, która zobaczy i pomyśli "też tak mogę" - mówiła Kaja Szafrańska. Powielanie później tego samego wzorca i nie poszerzanie go już, to jest pułapka popkultury - dodała.
Pokazywanie ludzi, którzy istnieją, tylko nie są pokazywani to nie jest inność, to jedynie inność na ekranie - puentowała Natasza Parzymies.
Po rozmowach Storytellers by Storytel odbył się wywiad z cyklu ROCK ON OFF, w którym Maciek Rock rozmawiał z Klaudią Kurak oraz Erykiem Lubosem - aktorami z filmu "Tata" (Konkurs Polskich Filmów Fabularnych o Nagrodę Dominiki Kulczyk i dFlights). A o godz. 19.00 odbył się również seans filmu "Piosenki o miłości".
O 18:00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyła się projekcja filmu "Bez znieczulenia" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Ten film został doceniony w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes Nagrodą Jury Ekumenicznego. Przed seansem odbyła się rozmowa, w której uczestniczyła Krystyna Zachwatowicz-Wajda.
14.30 - 16.00 Pokaż swoją historię - storytelling w fotografii wizerunkowej (Plac Szczepański)
Warsztaty adresowane do twórców internetowych, artystów, rękodzielników i osób budujących swoją markę osobistą.
16.00 - 17.30 ROCK ON OFF: rozmowa z Hubertem Miłkowskim i Tomaszem Ziętkiem (Plac Szczepański)
Maciek Rock poprowadzi wywiad z Hubertem Miłkowskim - odtwórcą głównej roli w filmie "Norwegian Dream" (Konkurs Polskich Filmów Fabularnych o Nagrodę Dominiki Kulczyk i dFlights) oraz Tomaszem Ziętkiem, aktorem znanym m.in. z "Bożego ciała".
19.00 Kino plenerowe na Placu Szczepańskim: pokaz filmu "Trzy piętra" (Plac Szczepański)
Film "Trzy piętra" (reż. Nanni Moretti) to oparty na bestsellerowej powieści izraelskiego pisarza, Eshkola Nevo dramat prosto z festiwalu w Cannes.
19:00 Kino pod Galerią: pokaz filmu "Eden"
Paul mieszka w Paryżu, jest DJ-em, a najważniejsza jest dla niego muzyka. Co się stanie, jeśli po latach świat muzyki przestanie go zauważać? Film w reżyserii Mii Hansen-Løve. W obsadzie: Félix De Givry, Pauline Etienne, Vincent Macaigne, Greta Gerwig.
21:00 Kino w Ogrodzie Botanicznym: "Coś się kończy, coś zaczyna"
Daphne po rozstaniu z chłopakiem, pragnie odpocząć od bycia w związku, jednak po pewnej imprezie zaczyna spotykać się z Jackiem i Frankiem jednocześnie. Film Drake’a Doremusa z Shailene Woodley, Jamie’m Dornanem i Sebastianem Stanem.