23 maja ruszył Copernicus Festival. Na 17:30 w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie zaplanowano niezwykle interesujące spotkanie, podczas którego zaproszeni goście rozmawiać będą o życiu w kosmosie.
Jak wyglądały początki życia na Ziemi? Czy proces ten mógłby się rozpocząć na jednej z kilku milionów planet we Wszechświecie? Jakie są niezbędne warunki do tego, aby mogło powstać życie?
O spekulacjach i hipotezach na temat życia poza naszą planetą porozmawiają bioinformatyk, autor książek i zapalony popularyzator nauki January Weiner oraz Rafał Szabla z Katedry Chemii Fizycznej i Kwantowej Politechniki Wrocławskiej.
Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, zapraszamy na wykład online:
Rafał Szabla pracuje w Katedrze Chemii Fizycznej i Kwantowej Politechniki Wrocławskiej. Bada m.in. w jaki sposób zachowują się cząsteczki chemiczne (między innymi DNA i RNA) i jak zmieniają się reakcje z udziałem tych cząsteczek pod wpływem promieniowania UV. Próbuje więc zrozumieć m.in. to, jakie warunki panowały na młodej Ziemi - i dlaczego pozwalały one na zapoczątkowanie biologicznej ewolucji.
January Weiner to bioinformatyk i zapalony popularyzator nauki. Wraz ze swoim ojcem, Januarym Weinerem od wielu lat śledzą postępy badań nad powstaniem życia na Ziemi.
Godz. 17:30 Konfrontacje: Życie w kosmosie
Muzeum Inżynierii i Techniki, Świętego Wawrzyńca 15, Kraków, Polska
Tutaj znajdziesz cały program Copernicus Festival 2023 >>>
Copernicus Festival trwa do 28 maja! Zapraszamy