Dzień trwał dziś osiem godzin. Chociaż był o osiemnaście minut dłuższy od najkrótszego w roku, wciąż przez dwie trzecie doby jest ciemno. W takich warunkach ludzie powinni dużo spać - podpowiadają lekarze. Ale wielu z nas wcale nie zasypia dobrze. Winne są nadnercza, niezdrowo pobudzone za sprawą stresu, niewłaściwej diety i chemii w środowisku i lekarstwach. Co robić, żeby szybko zasnąć i zdrowo spać?
Matka Natura w zimie daje nam długie noce, więc aż się prosi, żeby długo pospać. Ale wiele ludzi nie jest w stanie zasnąć. Wszystko za sprawą gruczołów kory nadnercza, które maltretujemy stresem, dietą ubogą w minerały, nadmiarem cukru, śmieciowego jedzenia, lekarstw i innej chemii.
Na słabość tych mało znanych, ale bardzo ważnych gruczołów, oprócz trudności z zasypianiem wskazują następujące objawy: drażliwość, nadaktywność albo lękliwość, obniżona ochota na seks, skłonności do tycia, uczucie zmęczenia oraz ciągły apetyt na słodycze.
Nadnercza mają bowiem swoją wytrzymałość. Możesz obciążać je od czasu do czasu stresem, marną dietą i krótkim snem. Jednak na dłuższą metę, nie unikniesz powyższych kłopotów, jeśli nie dopieścisz swoich nadnerczy odpowiednio się wysypiając, racząc wartościową dietą i głęboko się relaksując.
Jak zatem odpowiednio przygotować się do snu? Jakie są Wasze sposoby na relaks przed snem, gwarantujący szybkie zaśnięcie i piękne marzenia senne? Weź udział w naszej ankiecie. Zaznaczamy, że nie wszystkie sposoby są godne pochwały.