Koalicji PO-PSL nie udało się odrzucić prezydenckiego weta do nowelizacji ustawy medialnej. Za odrzuceniem weta głosowało 245 posłów, 160 było przeciw. 42 posłów Lewicy wstrzymało się od głosu.
W głosowaniu udział wzięło 447 posłów. Do odrzucenia weta Sejm potrzebował większości 3/5 głosów, która w tym wypadku wynosiła 269 głosów. Gdyby Sejmowi udało się weto odrzucić, można byłoby przerwać obecną kadencję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz władz TVP i Polskiego Radia.
W piątek miały miejsce dwa spotkania klubu Lewicy. Na pierwszym z nich, po południu, zapadła decyzja o podjęciu kolejnej tury rozmów z PO w sprawie ustawy medialnej. Pertraktacje takie toczyły się m.in. w czwartek i w ubiegłym tygodniu.
Około godziny 19 do rozmów "ostatniej szansy" zasiedli z Lewicy: Napieralski, wiceszefowa SLD Jolanta Szymanek-Deresz oraz posłowie Jerzy Wenderlich i Marek Wikiński. Klub PO reprezentowali: jego szef Zbigniew Chlebowski i wiceszef Grzegorz Dolniak.
Lewica oczekiwała, że Platforma zgodzi się na przełożenie głosowania nad wetem do ustawy medialnej na wrzesień. To miało im dać czas na dopracowanie porozumienia z PO. Po spotkaniu z przedstawicielami Lewicy, Chlebowski oświadczył jednak, że nie ma zgody na przełożenie głosowania. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Agnieszki Burzyńskiej: