W środę przed południem rozpoczęło się spotkanie zarządu TS Wisła, który ponownie - wiele na to wskazuje - stanie się właścicielem klubu z Krakowa. Nowi inwestorzy nie przelali na konto klubu 12 milionów złotych, które miały zostać przeznaczone na pokrycie najpilniejszych długów.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Wojciech Marczyk, zarząd TS Wisła "jest w kontakcie" z niedoszłymi inwestorami z zagranicy i trwają rozmowy na temat rozwiązania umowy. Nieoficjalnie - kwestią sporną są kary umowne, jakie powinni ponieść niedoszli inwestorzy.

Jak na razie wezwania do zapłaty złożyło siedmiu zawodników Wisły Kraków. Dwóch z nich: Kamil Wojtkowski i Hiszpan Jesus Imaz mieli otrzymać zaległe pieniądze; miały im zostać wypłacone na polecenie Matsa Hartlinga - jednego z dwóch przedstawicieli niedoszłych inwestorów.

Zarząd Towarzystwa Sportowego Wisła chce ustalić, czy również inni piłkarze otrzymali zaległe wypłaty. Od 22 grudnia zarząd nie wie, jak wygląda sytuacja z zaległościami wobec zawodników.

31 grudnia na stronach klubu z Krakowa opublikowano komunikat, z którego wynika, że Zarząd Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków podjął stosowne działania, mające doprowadzić do wyjaśnienia sprawy związanej z przejęciem piłkarskiej spółki przez Panów Vanna Ly i  Matsa Hartlinga.

W poniedziałek 31 grudnia odbyły się spotkania Zarządu Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków m.in. z przedstawicielem kancelarii prawnej, która analizuje zapisy w umowie sprzedaży Wisły Kraków SA. Do 31 grudnia do godziny 18.30 TS Wisła Kraków nie otrzymało potwierdzenia przelewu, żadne środki nie wpłynęły również na konta Spółki. Uznano, że na chwilę publikacji komunikatu warunki umowy nie zostały spełnione. Aktualnie Zarząd Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków działa w czteroosobowym składzie reprezentowanym przez dwóch Wiceprezesów i dwóch Członków Zarządu. Na ten moment Klub nie planuje zmian w strukturach Zarządu. W odpowiedzi na liczne zapytania ze strony mediów oraz opinii publicznej informujemy, że z dniem 1 stycznia 2019 roku przestanie obowiązywać umowa najmu powierzchni pod siłownię, zlokalizowanej w hali TS Wisła przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie, przez jej dotychczasowego najemcę - Pana Pawła Michalskiego. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Została również zwarta umowa najmu z innym podmiotem. Na piątek, 4.01., planowana jest również konferencja prasowa dotycząca sytuacji Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków oraz Spółki Akcyjnej. O jej szczegółach informować będziemy w osobnym komunikacie - czytamy.

W rolach głównych Vanna Ly i Mats Hartling

Wpłacenie pieniędzy na konto Wisły Kraków było warunkiem przejęcia klubu z Krakowa przez duet przedsiębiorców: Vanna Ly i Mats Hartling.

Luksembursko-brytyjskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych Alelega i Noble Capital Partners kupiło Wisłę za symboliczne euro, ale zobowiązało się do spłacenia wielomilionowych długów klubu.

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków odpisało z nowymi inwestorami warunkową umowę sprzedaży 100 procent akcji klubu. Umowa miała uprawomocnić się w momencie, gdy inwestorzy spłacą sięgający 12,2 miliona złotych dług licencyjny.

W dalszej kolejności - jak podawała po podpisaniu wspomnianej umowy Interia.pl - nowi właściciele mieliby spłacić pozostałe wierzytelności klubu - sięgające 27-28 milionów złotych, a ponadto w ciągu roku zainwestować w Wisłę 130 milionów złotych.

Opracowanie: