Weekendowe wydania dzienników dużo uwagi poświęcają życiowym perypetiom sędziego Igora Tulei. Wraca też sprawa zmarłej w czwartek Jadwigi Kaczyńskiej i tragicznie zakończonej kłótni w mieszkaniu warszawskiego tematu. Na jakie inne, nowe tematy warto zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziecie w naszym przeglądzie prasy!
"GW" prosi też eksperta o skomentowanie tej kontrowersyjnej sprawy. Profesor Zbigniew Szawarski, przewodniczący Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN nie dziwi się, że niektórzy Polacy chcą mieć możliwość podjęcia decyzji dotyczącej swojej śmierci. "Niektórzy z nas mają dość losowo im przydzielonego sposobu umierania. Chcą sami decydować o własnej śmierci coraz częściej biorą za to moralną odpowiedzialność" - mówi. "To nasza przyszłość. Chcę nie tylko żyć w określony sposób, ale również decydować o tym, jak umierać" - wyjaśnia.
"Nie zapłaciłeś mandatu albo rachunków? Sprawdź, jak długo mogą Cię ścigać!" - zachęca "Fakt". Gazeta przypomina, że polskie prawo bardzo precyzyjnie określa, jak długo można domagać się uregulowania zaległych płatności. Po jakim czasie przedawnia się kara za jazdę bez biletu czy np. mandat za zdjęcie z fotoradaru? Terminy dość poważnie się różnią. W zależności od rodzaju zobowiązania może to być od roku do nawet 10 lat. Precyzyjne informacje na ten temat znajdziecie w weekendowym wydaniu "Faktu".
"Koalicja PO-PSL jest na równi pochyłej" - czytamy w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie". Powołuje się ona na ostatni sondaż Instytutu Badania Opinii Homo Homini, z którego wynika, że Platforma Obywatelska ma 29-procentowe poparcie i nieznacznie przegrywa z Prawem i Sprawiedliwością, na które chce głosować o 2 procent więcej badanych. Jaka, według GPC, jest przyczyna kłopotów rządzących? "Koalicyjne konflikty narastają, zwłaszcza po ostatnich działaniach prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, który coraz bardziej szuka oparcia po prawej stronie sceny politycznej" - czytamy na 4, stronie gazety. "Spadające poparcie zmusza PSL do aktywności i poszerzania elektoratu" - ocenia na jej łamach politolog Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego.