Najgłośniejszym wydarzeniem dnia była tragedia w warszawskim Wawrze. Tam w szkole nr. 195 im. Króla Maciusia I podczas kłótni uczniów jeden z nich śmiertelnie ranił nożem swojego kolegę. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności. We Wrocławiu w trakcie próby zatrzymania kierowcy, policjanci oddali w jego kierunku 10 strzałów, gdyż ten nie zatrzymał się do kontroli. Piątek był też kolejnym dniem egzaminów maturalnych. Tym razem uczniowie mierzyli się z biologią i wiedzą o społeczeństwie. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia!
Tragedia w szkole podstawowej w warszawskim Wawrze. Podczas kłótni jeden z uczniów nożem śmiertelnie ranił kolegę. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn tragedii.
Policyjny pościg i strzały we Wrocławiu. Podczas próby zatrzymania Ukraińca podejrzewanego o kradzieże funkcjonariusze sięgnęli po broń.
Wypadek śmigłowca w Sokołowie Podlaskim. Jak dowiedział się nasz dziennikarz, maszyna rozbiła się na obrzeżach miasta.
10 maja to kolejny dzień egzaminu maturalnego. Tym razem maturzyści mierzyli się z przedmiotami na poziomie rozszerzonym. Przed południem chętni napisali biologię, a po południu odbył się egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Na RMF24.PL prezentujemy tegoroczne arkusze i propozycje rozwiązań przygotowane przez ekspertów Interii.
>>>MATURA Z BIOLOGII. POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]<<<
>>>MATURA Z WOS-U. POZIOM ROZSZERZONY [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]<<<
Teresa Klemeńska, matka Tomasza Komendy, który niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat, udzieliła portalowi Onet wywiadu, w którym zdradziła z jakimi problemami boryka się jej rodzina po wyjściu syna z więzienia. Wyznała również, że w czasie, gdy Komenda odsiadywał wyrok, dwukrotnie próbowała targnąć się na swoje życie.
Co najmniej 70 migrantów zginęło w piątek, kiedy łódź, którą płynęli, zatonęła na międzynarodowych wodach w pobliżu wybrzeża Tunezji - przekazała państwowa tunezyjska agencja informacyjna TAP.
"Mam wrażenie, że mam do czynienia z sytuacją paradoksalną, bo zazwyczaj chodzi o to, żeby władza polityczna nie ingerowała w funkcjonowanie świata akademickiego, a w tym przypadku - być może - sam świat akademicki zaprosił styl konfrontacji politycznej do swojego wnętrza" - tak dr hab. Andrzej Zybertowicz skomentował w Porannej rozmowie w RMF FM decyzję Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych o odmowie przyznania mu tytułu profesora. Dopytywany o to, czym mogła się kierować komisja przy podejmowaniu decyzji, odpowiedział: "Nie znam motywów środowiska i działań zamkniętych, natomiast myślę, że to jest po prostu upadek standardów".
>>>PRZECZYTAJ ROZMOWĘ ROBERTA MAZURKA Z DR HAB. ANDRZEJEM ZYBERTOWICZEM<<<
Polskie wątki w nowym Międzynarodowym Muzeum Szpiegostwa, które w weekend zostanie otwarte w amerykańskiej stolicy. W budynku, którego budowa pochłonęła 160 milionów dolarów zgromadzono 7 tysięcy przedmiotów, które używali szpiedzy.
WIĘCEJ O MUZEUM SZPIEGOSTWA PRZECZYTASZ TUTAJ