Polska przegrała 1:3 z Austrią w grupie D Euro 2024. Mecz fatalnie rozpoczął się dla Biało-Czerwonych, którzy już w dziewiątej minucie stracili bramkę, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Krzysztof Piątek. W drugiej połowie nasi rywale dobili nas dwoma trafieniami.

Zapis relacji na żywo z meczu Polska - Austria TUTAJ.

Podopieczni Michała Probierza słabo weszli w mecz z Austriakami i już w dziewiątej minucie stracili gola.

Po dośrodkowaniu z lewej strony Philippa Mwene Gernot Trauner uderzeniem głową zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Po kiepskim początku Biało-Czerwoni się rozkręcili i atakowali coraz odważniej. W 30. minucie po zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki wpakował Krzysztof Piątek, dobijając zablokowany strzał Jana Bednarka.

W 67. minucie znów na prowadzenie wyszli Austriacy. Po składnej akcji i biernej postawie polskiej defensywy piłkę do siatki skierował Christoph Baumgartner.

Kilka minut później było już 3:1 dla Austriaków. Rzut karny bezbłędnie wykorzystał Marko Arnautović. Sędzia podyktował jedenastkę po faulu Szczęsnego na szarżującym Marcelu Sabitzerze.