Kolejna dogrywka i karne na Euro 2024! W Duesseldorfie Anglia w rzutach karnych pokonała Szwajcarię 5-3 w meczu ćwierćfinałowym. Po 90 minutach i dogrywce było 1:1. Wyspiarze zagrają w półfinale.

Przez wiele minut w starciu Anglii ze Szwajcarią niewiele się działo. Jednak na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu rozpoczęły się prawdziwe emocje.

W 75. minucie Szwajcarzy objęli sensacyjne prowadzenie. Po znakomitej akcji i podaniu z prawej strony Breel Embolo z bliska wpakował piłkę do bramki Jordana Pickforda.

daje prowadzenie Szwajcarii w meczu z Angli! OGLDAJ #ENGSUI https://t.co/L43mC2g4Tj pic.twitter.com/iFP1SkWZ1w

sport_tvpplJuly 6, 2024

Selekcjoner Anglików Gareth Southgate zareagował zmianami, a jego podopieczni błyskawicznie wyrównali. W 80. minucie Bukayo Saka płaskim strzałem zza pola karnego zaskoczył Yana Sommera i było 1:1.

W regulaminowym czasie więcej bramek nie było i doszło do dogrywki. W drugiej jej części o włos od zdobycia kolejnej niesamowitej bramki na Euro był Xherdan Shaqiri. Szwajcar uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego i piłka trafiła w spojenie bramki Pickforda.

Helweci z uporem dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki, a Pickford miał co robić.

Dogrywka nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych lepsi byli Anglicy, którzy wygrali 5-3. Już w pierwszej serii pomylił się Manuel Akanji, którego słaby strzał obronił angielski bramkarz.

W piątek do półfinału awansowali Hiszpanie, którzy po dogrywce wygrali 2:1 z Niemcami, a także Francuzi, którzy po rzutach karnych wyeliminowali Portugalczyków. Po dogrywce było 0:0.

Półfinały zaplanowano na najbliższy wtorek i środę.

Anglia - Szwajcaria 1:1 po dogrywce (1:1, 0:0), karne 5-3

Bramki: 0:1 Breel Embolo (75), 1:1 Bukayo Saka (80).

Żółta kartka - Anglia: Harry Kane. Szwajcaria: Fabian Schaer, Silvan Widmer.

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 46 907.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Ezri Konsa (78. Cole Palmer) - Kieran Trippier (78. Eberechi Eze), Kobbie Mainoo (78. Luke Shaw), Declan Rice, Bukayo Saka - Jude Bellingham, Harry Kane (109. Ivan Toney), Phil Foden (115. Trent Alexander-Arnold).

Szwajcaria: Yann Sommer - Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Fabian Rieder (64. Steven Zuber), Remo Freuler (118. Vincent Sierro), Granit Xhaka, Michel Aebischer (118. Zeki Amdouni) - Dan Ndoye (98. Denis Zakaria), Breel Embolo (109. Xherdan Shaqiri), Ruben Vargas (64. Silvan Widmer).