Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Marlena Maląg jest kandydatką na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zastąpi na tym stanowisku Bożenę Borys-Szopę.
Marlena Maląg jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania instytucjami oświatowymi na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej oraz w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Marlena Maląg przez wiele lat związana z oświatą - pracowała jako nauczyciel dyplomowany. W latach 1999 - 2011 pełniła też funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W okresie od 2011 do 2012 roku była naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Od 2012 do 2014 roku pełniła funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
W latach 2002 - 2006 Marlena Maląg pełniła funkcję radnej Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W latach 2006 - 2016 była radną Rady Powiatu Ostrowskiego.
Od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 roku Marlena Maląg była Wicewojewodą Wielkopolskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła mandat poselski.
Od 2018 roku Marlena Maląg jest prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Jako prezes PFRON Maląg podejmowała m.in. działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Fundusz rozpoczął uruchamianie projektu, który ma na celu wprowadzenie nowej metody rehabilitacji kompleksowej osób niepełnosprawnych. PFRON po pięciu latach przywrócił także dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym.
Kto będzie nowym ministrem sportu? Morawiecki: Dzisiaj tego nie mogę ujawnić
Michał Woś nowym ministrem środowiska