Kariera Polaków na Wyspach, sondaż przedwyborczy i luksusy pracowników ZUS-u - to tylko niektóre tematy sobotnich wydań gazet. W RMF24 publikujemy przegląd porannej prasy.
Kończą się czasy, gdy Polacy w Wielkiej Brytanii pracowali przede wszystkim na zmywakach i przy remontach mieszkań - pisze "Gazeta Wyborcza" i na poparcie tezy opisuje historię kilku rodaków, którzy zaczynali na Wyspach od zera, a dzięki swej determinacji zrobili kariery i zarabiają duże pieniądze. Bohaterzy reportażu przyznają, że tęsknią za krajem, ale nie wyjadą z Anglii, bo łatwiej w niej o pracę, a warunki socjalne są nieporównywalne. Więcej na ten temat już w sobotnim wydaniu dziennika.
Gazeta Wyborcza publikuje sondaż, z którego wynika, że PO kończy rok z 10-punktową przewagą nad PiS. "Po roku, w którym wydawało się, że partia Kaczyńskiego wyprzedzi partię Tuska, sytuacja wróciła niemal do punktu wyjścia" - komentuje dziennik. PO straciła w ciągu ostatnich dwóch tygodni 2 pkt proc. I ma 32 proc. Poparcia, a PiS stracił 4 pkt. Proc. I ma 22 procent. Więcej na ten temat, już w sobotnim wydaniu gazety.
O luksusach pracowników ZUS-u pisze z kolei "Fakt". Urzędnicy w rzeszowskim oddziale ZUS jeszcze przed świętami mogą cieszyć się bonami towarowymi na łączną sumę 203 tysięcy złotych. Jak dodaje gazeta - dostali je od firmy, która wylicza i wypłaca emerytury. Z kolei pracownicy poznańskiego oddziału otrzymują specjalne pakiety, dzięki którym będą mogli po pracy dbać o kondycję na siłowniach, w klubach fitness i na basenie - nawet w oddalonym o 450 kilometrów Krakowie.
Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który gnębi Polaków mandatami, ma imponujący budżet na swoją działalność. Miesięcznie mogą wydać aż 3 miliony złotych - oburza się "Fakt". "Aby złupić jak najwięcej kierowców i wycisnąć z nich pieniądze, zatrudniono ponad 400 nowych pracowników i wydano masę pieniędzy na nowe fotoradary oraz zakup specjalnych samochodów z kamerami" - komentuje dziennik.