Natalia Partyka zapewniła sobie drugi medal w tenisie stołowym na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Polka w klasie WS10 awansowała do półfinału po zwycięstwie nad Turczynką Merve Demir 3:0 (11:8, 11:5, 13:11). Wcześniej wywalczyła brąz w deblu. Co najmniej brąz zapewnił sobie także Patryk Chojnowski.

Natalia Partyka potrzebowała zaledwie pół godziny, aby pokonać rywalkę. We wtorek w pojedynku o finał zmierzy się z Shiau Wen Tian z Tajwanu.

W sobotę w deblu z Karoliną Pęk Partyka zdobyła brązowy medal w deblu w klasie WD20.

Pochodząca z Gdańska multimedalistka igrzysk paralimpijskich na koncie ma 10 krążków, w tym sześć złotych wywalczonych w Atenach, Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio.

Patryk Chojnowski w ćwierćfinale w kat. MS10 pokonał 3:0 (11:1, 11:8, 11:3) Brazylijczyka Claudio Massada. Polak także zapewnił już sobie co najmniej brązowy medal, a w walce o finał spotka się we wtorek z Francuzem Mateo Boheasem.

W innym meczu tej fazy Igor Misztal uległ Chińczykowi Hao Lian 1:3 (8:11, 6:11, 12:10, 8:11).

W deblu Chojnowski w parze z Piotrem Grudniem w kat. MD18 wywalczyli złoty medal.

Nie licząc wyników Partyki i Chojnowskiego w singlu, Polska w dorobku ma już sześć medali, co zapewnia jej 20. miejsce w klasyfikacji.

W poprzednich dniach złote krążki zdobyli pływak Kamil Otowski na 50 i 100 m st. grzbietowym (S1) oraz tenisiści stołowi w deblu Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w kategorii MD18, a trzy brązowe wywalczyli: Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55) oraz tenisiści stołowi - Karolina Pęk i Piotr Grudzień w mikście (XD17) oraz wspomniany debel Pęk i Partyka (WD20).