Kilka medali i rekord Polski - to efekt czwartkowego udziału Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy w sportach wodnych w Belgradzie. Złoty medal w skokach do wody z trampoliny 1-metrowej zdobył Andrzej Rzeszutek, a w konkurencjach pływackich Polacy wywalczyli cztery krążki: srebrny i trzy brązowe.

Od 10 czerwca w Belgradzie trwają mistrzostwa Europy w sportach wodnych. Zawody zakończą się 23 czerwca.

Złoty medal dla Andrzeja Rzeszutka

W skokach z trampoliny 1-metrowej złoty medal zdobył Andrzej Rzeszutek.

Na podium w zawodach w Belgradzie stanęli także Włosi Matteo Santoro i Stefano Belotti.

Brązowy medal Jakuba Majerskiego

W stylu motylkowym na 100 metrów brązowy medal zdobył Jakub Majerski.

Zawody wygrał Węgier Kristof Milak, a drugi był jego rodak Hubert Kos.

Inny Polak, Adrian Jaśkiewicz zajął szóste miejsce.

Brązowy medal dla Adeli Piskorskiej

W stylu grzbietowym na 50 metrów brązowy medal trafił do Adeli Piskorskiej.

W konkurencji zwyciężyła Irlandka Danielle Hill, a druga była Greczynka Theodora Drakou.

Brązowy medal dla Jana Kałusowskiego

W stylu klasycznym na 200 metrów brązowy medal zdobył Jan Kałusowski.

Rywalizację wygrali identycznym czasem Bułgar Lubomir Epitropow i Szwed Erik Persson.

Srebrny medal i rekord Polski

W pływackiej sztafecie 4x100 m stylem dowolnym polska męska sztafeta zdobyła srebrny medal. W składzie drużyny był Mateusz Chowaniec, Dominik Dudys, Ksawery Masiuk i Kamil Sieradzki. Biało-Czerwoni czasem 3.13,25 pobili rekord kraju.

Poprzedni najlepszy wynik utrzymywał się od igrzysk olimpijskich w Tokio w 2021 roku, kiedy Polacy uzyskali 3.13,88. W czwartek w tej konkurencji triumfowali Serbowie, a brąz zdobyli Grecy.

Co nas czeka w piątek?

Polacy w piątek będą mieli kolejne okazje powiększenia dorobku medalowego w Belgradzie. Awans do finałów wywalczyli w czwartek, poza Pauliną Pedą, także Sieradzki na 200 m st. dowolnym i Masiuk na 50 m st. grzbietowym. W porannej sesji o miejsce w wieczornym finale powalczy też polska sztafeta mieszana 4x100 m st. dowolnym.

Inne medale dla Polaków w Belgradzie

W środę polska kobieca sztafeta 4x100 m stylu dowolnym zdobyła brązowy medal, a we wtorek Aleksandra Błażowska wywalczyła srebrny krążek w skokach z trampoliny 1-metrowej.