Arkadiusz Kułynycz wystąpi w czwartkowych repesażach turnieju igrzysk olimpijskich w Paryżu w stylu klasycznym w kategorii 87 kg. Polak zmierzy się z Kolumbijczykiem Carlosem Andresem Munozem. Nasz zapaśnik wciąż ma szansę na brązowy medal.

Polak znalazł się w repesażach, gdyż jego ćwierćfinałowy rywal Irańczyk Alireaza Mogmadipiani pokonał w 1/2 finału Ukraińca Żana Beleniuka przy remisie 3:3 i awansował do finału.

Kułynycz (Olimpijczyk Radom) uległ w ćwierćfinale Irańczykowi 1:8. Wcześniej w 1/8 finału Polak sprawił sporą niespodziankę, pokonując mistrza świata Turka Alego Cengiza.

Kułynycz w czwartkowym repasażu stoczy walkę z Kolumbijczykiem Carlosem Andresem Munozem Caramillo.

Jeśli zapaśnik Olimpijczyka Radom wyjdzie z pojedynku obronną ręką, stanie przed szansą zdobycia brązowego medalu. Musi wtedy jednak pokonać znanego ukraińskiego zawodnika Żana Bełeniuka.

Wprawdzie Arkadiusz Kułynycz pokonał Kolumbijczyka w turnieju w Hiszpanii, to jednak trzeba mieć na uwadze, że zapaśnicy z Ameryki Południowej zrobili się w ostatnim czasie wyjątkowo trudni - powiedział prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

W drugiej walce repasażowej powalczą reprezentant Danii Turpan Ali Bisultanov z Gruzinem Łaszą Gobadze. Jej zwycięzca stanie do walki o drugi brązowy medal w tej wadze z Węgrem Davidem Losonczim.

Losy złotego medalu rozstrzygną się w czwartek w rywalizacji Irańczyka Alirezy Mohmadipianiego z Bułgarem Semenem Nowikowem.