Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska zajęły piąte miejsce w finale dwójek na 500 metrów igrzysk olimpijskich, Martyna Klatt i Helena Wiśniewska były trzecie, a Karolina Naja i Anna Puławska czwarte w finale B w konkurencji K2 500 metrów. Jeśli chodzi o kajakarzy, to Jakub Stepun i Przemysław Korsak zajęli piąte miejsce w finale B w konkurencji K2 500 m regat olimpijskich, a Wiktor Głazunow był szósty w finale regat w konkurencji jedynek na 1000 metrów.

Borowska i Szczerbińska na piątym miejscu w finale C2 500 m

Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska zajęły piąte miejsce w finale dwójek na 500 metrów igrzysk olimpijskich. Wygrały Chinki Shixiao Xu i Mengya Sun przed Ukrainkami Ludmiłą Łuzan i Anastasiją Rybaczok oraz Kanadyjkami Sloan Mackenzie i Katie Vincent.

Polki długo utrzymywał się na trzeciej pozycji, ale 100 metrów przed metą wyprzedziły je Ukrainki, a na końcu mocno finiszowały Węgierki, którym nie udało się jednak zająć medalowej pozycji.

Podium w tej konkurencji jest dokładnie takie same, jak trzy lata temu na igrzyskach w Tokio.

Borowska wystąpi jeszcze w sobotę w półfinale jedynek na 200 metrów.

Kanadyjkarka Posnanii w ostatniej chwili została dopuszczona do startu w igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków. Do stolicy Francji dotarła dopiero w poniedziałek, zaledwie dzień przed pierwszym startem. Trzy lata temu na igrzyska olimpijskich w Tokio była czwarta w C1 200 metrów.

Głazunow szósty w finale C1 1000 m

Kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął szóste miejsce w finale regat olimpijskich w konkurencji jedynek na 1000 m. Złoty medal zdobył Czech Martin Fuksa, srebrny - Brazylijczyk Isaquias Queiroz, a brązowy - Mołdawianin Serghei Tarnovschi.

Fuksa wygrał pewnie z czasem 3.43,16, co jest nowym rekordem olimpijskim. Queiroz stracił do Czecha 1,17 sekundy, a Tarnovschi 1,52.

Głazunow nie liczył się w walce o podium, od początku płynął na szóstej pozycji i utrzymał ją do mety. Dla kanadyjkarza AZS AWF Gorzów to wynik dużo lepszy od ostatniego występu na igrzyskach w Tokio, gy był piąty w finale B.

Kobiece dwójki na trzecim i czwartym miejscu w finale B K2 500 m

Kajakarki Martyna Klatt i Helena Wiśniewska zajęły trzecie miejsce, a Karolina Naja i Anna Puławska były czwarte w finale B igrzysk olimpijskich w konkurencji K2 500 m. Polskie osady zostały sklasyfikowane odpowiednio na 11. i 12. miejscu.

Finał B wygrały Szwedki Linnea Stensils i Moa Wikberg.

Odległe lokaty polskich dwójek to spore rozczarowanie, bowiem obie załogi były kandydatami do podium, a nie były w stanie zakwalifikować się nawet do finału A. Klatt i Wiśniewska to ubiegłoroczne wicemistrzynie świata, a Naja z Puławską w tej konkurencji sięgnęły po srebrny medal igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Stepun i Korsak na piątym miejscu w finale B K2 500 m

Kajakarze Jakub Stepun i Przemysław Korsak zajęli piąte miejsce w finale B w konkurencji K2 500 m regat olimpijskich i zostali sklasyfikowani na 14. pozycji. Wyścig wygrali Hiszpanie Carlos Averalo i Rodrigo Germade.

Polacy stracili do zwycięzców 1,97 sekundy.

Wcześniej, w półfinale zajęli ósme miejsce.

Tutaj znajdziecie informacje o piątkowych startach Polaków na igrzyskach olimpijskich.