W trzech setach rozstrzygnął się drugi półfinał siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Finałowym rywalem Polaków będą broniący tytułu gospodarze, Francuzi, którzy wygrali z Włochami 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

W środowe popołudnie do sobotniego finału awansowała reprezentacja Polski, która po dramatycznym meczu wygrała z USA 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13).

Wieczorem w Paryżu do rywalizacji w drugim półfinale przystąpili "Trójkolorowi", którzy podejmowali silnych Włochów.

Drugie spotkanie o finał zakończyło się już po trzech setach, w których lepsi byli kontrolujący to spotkanie Francuzi. Wygrali oni trzy partie do 20, 21 i 21.

Finał olimpijski rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 13. Spotkanie o złoty medal będzie dla Polaków okazją do rewanżu za ćwierćfinałową porażkę z Francją na poprzednich igrzyskach w Tokio.

Biało-czerwoni po 48 latach znów zagrają o złoty medal olimpijski. Po raz ostatni w finale igrzysk wystąpili w 1976 roku w Montrealu - wówczas reprezentacja prowadzona przez Huberta Wagnera pokonała Związek Radziecki 3:2.

W piątek o godz. 16. Amerykanie w meczu o brązowy medal zmierzą się z Włochami.