Polscy piłkarze zremisowali z Francją 1:1 w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy. Obie bramki padły po rzutach karnych. W 56. minucie Kylian Mbappe pokonał Łukasza Skorupskiego. W 79. minucie wyrównał Robert Lewandowski. Biało-Czerwoni już wcześniej stracili szanse na awans do 1/8 finału turnieju.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :
Żółta kartka - Francja: Adrien Rabiot. Polska: Nicola Zalewski, Paweł Dawidowicz, Karol Świderski.

Sędzia: Marco Guida (Włochy). Widzów: 59 728.

Francja: Mike Maignan - Jules Kounde, William Saliba, Dayot Upamecano, Theo Hernandez - Aurelien Tchouameni (81. Youssouf Fofana), N'Golo Kante (61. Antoine Griezmann), Adrien Rabiot (61. Eduardo Camavinga) - Ousmane Dembele (86. Randal Kolo Muani), Kylian Mbappe, Bradley Barcola (61. Olivier Giroud).

Polska: Łukasz Skorupski - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Piotr Zieliński, Kacper Urbański, Sebastian Szymański (68. Karol Świderski), Nicola Zalewski (68. Michał Skóraś) - Robert Lewandowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Francuzi. To oni na początku groźniej atakowali. W 19. minucie strzelał Ousmane Dembele. Łukasz Skorupski popisał się jednak świetną interwencją.

Polacy zamierzali jednak pożegnać się z turniejem z honorem i starali się odpowiadać "Trójkolorowym".

Tak było m.in. w 34. minucie. Piotr Zieliński fantastycznie dośrodkowywał wprost na głowę Roberta Lewandowskiego. Nasz kapitan minimalnie jednak chybił.

Końcówka pierwszej połowy to ataki Francuzów. Świetnie w bramce spisywał się jednak Łukasz Skorupski, który obronił strzały m.in. Kyliana Mbappe.

Druga część gry również rozpoczęła się od mocnego uderzenia "Trójkolorowych" i kolejnych fantastycznych parad naszego bramkarza.

Ataki Francuzów przyniosły skutek w 55. minucie. Kiwior faulował Dembele w naszym polu karnym, a sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Kylian Mbappe, który zmylił Skorupskiego.

Polacy próbowali odpowiedzieć. W 75. minucie w polu karnym Francuzów padł Świderski. Sędzia początkowo kazał grać dalej, ale potem postanowił sprawdzić sytuację za pomocą VAR. Chwilę później uznał, że Upamecano faulował naszego napastnika.

Do piłki podszedł Robert Lewandowski i mieliśmy powtórkę z meczu z Francją na mundialu w Katarze. Pierwszą próbę naszego kapitana obronił Mike Maignan. Lewandowski jednak protestował, twierdząc, że francuski bramkarz zbyt wcześnie opuścił linię bramkową.

Sędzia uznał podobnie i nakazał powtórzenie rzutu karnego. Za drugim razem Lewandowski się nie pomylił.

Choć w ostatnich minutach przewagę mieli "Trójkolorowi", to wynik nie uległ już zmianie.

Francuzi z 5. punktami na koncie zajęli 2. miejsce w grupie D. Wygrali ją Austriacy (6 punktów), którzy sensacyjnie pokonali Holendrów 3:2.

"Oranje" uplasowali się ostatecznie na 3. miejscu (4 punkty) i też awansowali do 1/8 finału Euro 2024.

Na ostatnim miejscu - z jednym zdobytym punktem - znalazła się Polska.

Przeczytaj relację meczu:

90+6 min.

KONIEC MECZU!!!

90+5. min

Mbappe pada w naszym polu karnym. Sędzia każe mu jednak wstawać!

90+4. min

Zamieszanie w naszym polu karnym. Na szczęście wszystko wyjaśnił Urbański, który wybił piłkę.

90+2. min

Świderski fauluje Hernandeza, który rozpędzony pędził na bramkę Skorupskiego. Nasz napastnik ukarany żółtą kartką.

90. minuta

5 minut dolicza arbiter.

89. minuta

Dawidowicz ukarany żółtą kartką. Faulował Giroud.

89. minuta

Hernandez próbował zagrywać do Mbappe, ale bardzo dobra interwencja Skórasia.

88. minuta

Kolejna świetna interwencja Skorupskiego. Zatrzymał Griezmanna.

86. minuta

Zmiana we Francji. Randal Kolo Muani za Ousmane Dembele.

86. minuta

Świetna interwencja Bednarka, który zablokował strzał Girodu.

85. minuta

A tak wyrównaliśmy:

85. minuta

Urbański z dystansu, ale piłkę po rykoszecie złapał bramkarz Francuzów.

84. minuta

Kapitalna akcja Polaków! Moder do Lewandowskiego, ale Upamecano wybija na rzut rożny!

83. minuta

Aj! Miał teraz szansę Lewandowski, ale niecelnie uderzył. Szkoda.

82. minuta

Zmiana we Francji. Aurelien Tchouameni, wchodzi Youssouf Fofana.

81. minuta

I znowu Polacy! Lewandowski do Świderskiego, ale piłkę przejmują Francuzi.

80. minuta

Tak padła bramka dla Francji:

79. minuta

LEWANDOWSKI W PRAWY RÓG BRAMKI!!!! MAMY REMIS!!!!

78. minuta

NIESAMOWITE!!! Będzie powtórka rzutu karnego! Bramkarz za szybko opuścił linię bramkową!!!!

78. minuta

NIE MA BRAMKI!!! MAIGNAN WYCZUŁ LEWANDOWSKIEGO!!!

77. minuta

DO PIŁKI PODCHODZI ROBERT LEWANDOWSKI!!!

76. minuta

MAMY RZUT KARNY!!! UPAMECANO FAULOWAŁ ŚWIDERSKIEGO!

75. minuta

Sędzia sprawdza, czy Świderski był faulowany!

75. minuta

Świderski pada w polu karnym Francuzów. Sędzia nie użył gwizdka!

72. minuta

AJJJ! Blisko Lewandowski. Nasz kapitan odebrał piłkę i uderzył z dystansu. Minimalnie niecelnie!

71. minuta

Skóraś próbował zagrać do Świderskiego, ale połapali się w tym Francuzi.

70. minuta

Hernandez minął z lewej strony Urbańskiego. Na szczęście udało nam się przejąć podanie.

68. minuta

Na podwójną zmianę zdecydował się Michał Probierz. Schodzą Nicola Zalewski i Sebastian Szymański. Zastępują ich Michał Skóraś i Karol Świderski.

68. minuta

Skorupski doskonale wyszedł przed pole karne i uprzedził Mbappe.

66. minuta

Griezmann próbował z dystansu, ale piłka po rykoszecie minęła bramkę Skorupskiego.

64. minuta

Dembele pobiegł prawą stroną. Na szczęście niedokładnie dośrodkował.

62. minuta

Dawidowicz fauluje Giroud.

60. minuta

Potrójna zmiana we Francji. Schodzą: N'Golo Kante, Bradley Barcola i Adrien Rabiot. W ich miejsce meldują się: Antoine Griezmann, Olivier Giroud i Eduardo Camavinga.

58. minuta

Barcola strzela z ostrego kąta. Dobra broni Skorupski.

57. minuta

Lewandowski dobrze podaje do Zalewskiego, ale ten niestety traci piłkę.

56. minuta

Mbappe w lewy róg bramki, Skorupski zmylony. Francja prowadzi 1:0.

55. minuta

Mbappe kontra Skorupski.

55. minuta

Kiwior fauluje Dembele w naszym polu karnym i Francuzi mają rzut karny!!!

54. minuta

Frankowski świetnie wyprzedził Rabiota.

53. minuta

Hernandez fauluje Bednarka w naszym polu karnym.

52. minuta

Barcola fauluje Szymańskiego.

51. minuta

Próbowali Polacy zaatakować, ale Zieliński przy próbie przyjęcia piłki zagrał ręką.

50. minuta

I znów Mbappe. Tym razem niecelnie.

49. minuta

Groźnie pod nasza bramką. Świetny strzał Mbappe, ale jeszcze lepsza interwencja Skorupskiego.

49. minuta

Kante z dystansu, ale zablokował ten strzał Dawidowicz.

48. minuta

Polacy wyszli z akcją, ale Szymański nie porozumiał się z Lewandowskim i straciliśmy piłkę.

47. minuta

Niecelny strzał z dystansu Mbappe. Wcześniej jednak jeden z Francuzów był na spalonym.

46. minuta

Oba zespoły bez zmian.

46. minuta

Zaczynamy drugą połowę!

45+2 min

Koniec pierwszej połowy!

45+2 min

Dośrodkowanie, ale znów świetnie Skorupski, który wypiąstkował piłkę!

45+1 min

Barcola faulowany przez Frankowskiego. Jeszcze będą mieli szansę Francuzi.

45. minuta

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45. minuta

Tym razem doskonałą szansę miał Mbappe. Znów świetnie Skorupski! Coraz groźniej atakują Francuzi.

44. minuta

I znów groźnie w naszym polu karnym. Dośrodkowywał Rabiot, ale świetnie piłkę wybił Zalewski.

43. minuta

Rabiot fauluje Szymańskiego. Francuz ukarany żółtą kartką.

43. minuta

Nieudanie rozegrali ten stały fragment gry "Trójkolorowi". Skorupski od bramki.

42. minuta

Ależ groźnie było teraz pod naszą bramką. Wpadł w pole karne Mbappe, ale Skorupski instynktownie wybił piłkę. Francuzi mają rzut rożny.

41. minuta

Dawidowicz świetnie zatrzymuje Mbappe.

40. minuta

Niecelny strzał Lewandowskiego.

39. minuta

Saliba niecelnie.

38. minuta

Odpowiedź Francuzów! Dobra akcja, zgranie do środka i uderza Tchouameni. Piłka otarła się o jednego z naszych zawodników i Francuzi będą mieli rzut rożny.

37. minuta

Kante w ostatniej chwili odebrał piłkę Szymańskiemu.

36. minuta

Polacy grają odważnie. Próbują atakować, szukają swoich okazji.

34. minuta

NIESAMOWITE!!! Polska powinna prowadzić! Zieliński fantastycznie dośrodkowywał wprost na głowę Lewandowskiego. Niestety nasz kapitan minimalnie chybił.

32. minuta

Barcola ruszył w kierunku naszego pola karnego. Dobrze interweniował Frankowski.

31. minuta

Długie zagranie Modera do Lewandowskiego, ale piłkę przechwycił Maignan.

30. minuta

Zawodnicy wracają do gry. Zaczną Polacy od rzutu wolnego.

28. minuta

Krótka przerwa w meczu. Zawodnicy - ze względu na upał, jaki panuje w Dortmundzie - muszą uzupełnić płyny.

27. minuta

Polacy ruszyli z atakiem, ale Upamecano faulował Szymańskiego.

26. minuta

Rzut rożny dla Francuzów. Dośrodkowywał Rabiot, ale na posterunku był Skorupski.

25. minuta

Niepotrzebna strata Modera.

24. minuta

Źle rozegrany ten stały fragment gry. Z kontrą wychodzą Francuzi. Zalewski musiał faulować Mbappe, żeby przerwać szarżę. Polak ukarany żółtą kartką.

23. minuta

Kolejna szansa Biało-Czerwonych! Polacy pobiegli z kontrą. Zalewski dośrodkowywał w kierunku Lewandowskiego, ale wybili francuscy defensorzy. Rzut rożny dla Polski.

21. minuta

Dembele ograł Kiwiora, ale potem piłkę wybili pozostali nasi defensorzy.

19. minuta

Skorupski ratuje Polaków! Kiwior stracił piłkę na połowie Francuzów, "Trójkolorowi" wyszli z szybką kontrą. Polski bramkarz fantastycznie obronił uderzenie Dembele.

18. minuta

Niecelny strzał Modera.

17. minuta

Świetna interwencja Frankowskiego - zabrał piłkę Mbappe.

15. minuta

I znów groźnie Polacy! Urbański dobrze strzelał, ale na posterunku był Maignan.

14. minuta

Polacy mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. Świetne pytanie Urbańskiego do Sebastiana Szymańskiego, ale strzał naszego pomocnika został zablokowany prze Francuzów. Rzut rożny dla Biało-Czerwonych.

13. minuta

Frankowski dalekie zagranie w kierunku Lewandowskiego. Przechwycili tę piłkę jednak francuscy defensorzy.

11. minuta

Ale mieliśmy szczęście! Dembele minął zwodem Zalewskiego i zagrał w pole karne. Piłka spadła pod nogi Theo Hernandeza, ale świetnie obronił Skorupski!

10. minuta

Po ziemi dośrodkowywał Dembele, ale piłkę złapał Skorupski.

8. minuta

Dembele w polu karnym Polaków. Złe zagranie jednak Francuza, wprost pod nogi Zalewskiego.

6. minuta

Pierwszy celny strzał w tym meczu oddali Polacy. Uderzenie z dystansu Zielińskiego obronił jednak Maignan.

5. minuta

Nic z tego rzutu karnego nie wynikło. Od bramki Skorupski.

4. minuta

Wpadł w pole karne Polaków Barcola, próbował dośrodkowywać, ale nasi gracze wybili. Francuzi mają rzut rożny.

3. minuta

Francuzi konstruują atak pozycyjny.

1. minuta

Lewandowski próbował długim podaniem uruchomić Urbańskiego, ale piłkę złapał Maignan.

1. minuta

ZACZYNAMY! Polacy przy piłce.

17:59

"Nie jestem gotowy zadeklarować, że odchodzę z kadry, bo to decyzja, którą podejmuje się raz. Wolę ją dobrze przemyśleć" - powiedział na antenie TVP Sport Wojciech Szczęsny. Wcześniej pojawiały się informacje, że po tym turnieju zakończy międzynarodową karierę.

17:55

Czas na hymny - najpierw Mazurek Dąbrowskiego, następnie Marsylianka.

17:51

Piłkarze już gotowi do wyjścia na murawę.

17:40

Zachęcamy także do wzięcia udziału w naszej ankiecie.

17:39

Z kolei do pierwszego składu Francji wraca Kylian Mbappe, który złamał nos podczas meczu z Austrią.

17:38

W składzie Biało-Czerwonych dziś m.in. Łukasz Skorupski. O tym, że Wojciech Szczęsny tym razem nie zagra, trener Michał Probierz mówił już w niedzielę.

17:36

Polacy dotychczas przegrali oba swoje spotkania: 1:2 z Holandią i 1:3 z Austrią. Nie mają już szans na awans z grupy.

Z kolei Francuzi mają na swoim koncie 4 punkty. "Trójkolorowi" dotychczas na tym turnieju pokonali 1:0 Austrię i bezbramkowo zremisowali z Holandią.

17:35

Pora na trzeci, a zarazem ostatni mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. Dziś o godz. 18:00 w Dortmundzie Biało-Czerwoni zagrają z Francją w ramach rywalizacji w grupie D. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!