Są nowe informacje w sprawie stanu zdrowia węgierskiego napastnika, który uległ dramatycznemu wypadkowi podczas meczu ze Szkocją. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie spotkania. Zawodnik padł na murawę.

Dramatyczne sceny rozegrały się w 68. minucie meczu. Barnabas Varga biegł za piłką i zderzył się ze szkockim bramkarzem - Angusem Gunnem. Węgierski piłkarz upadł na kark i stracił przytomność. Zdarzenie wywołało przerażenie zawodników i kibiców. Na stadione zapadła cisza.

Na miejscu pojawiły się służby medyczne. Rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

Według doniesień BBC piłkarz odzyskał przytomność i jego stan jest stabilny. Potwierdził to również trener Węgrów Marco Rossi.

Życie naszego zawodnika nie jest zagrożone. Czeka go operacja po złamaniu kości twarzy - powiedział selekcjoner Węgrów. Dodał, że Barnabas Varga już nie zagra w tegorocznych mistrzostwach Europy.

Węgrzy pokonali Szkotów 1:0

Wczorajszy wypadek nieco przyćmił sukces reprezentacji Węgier, która ostatecznie na zakończenie rywalizacji w grupie A piłkarskich mistrzostw Europy pokonała Szkotów 1:0. Bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Kevin Csoboth.

Madziarzy wciąż mają zatem szansę na awans do 1/8 finału Euro 2024. Zdobyli wczoraj trzy punkty, zajęli trzecie miejsce w grupie A i w kolejnych dniach będą liczyć na rozstrzygnięcia w innych grupach, mając nadzieję na korzystne wyniki.