Wyrównujący gol Krzysztofa Piątka dał nadzieję, że jesteśmy w stanie z Austriakami wygrać, ale ostatecznie podopieczni Ralfa Rangnicka odarli nas ze złudzeń - w drugiej połowie strzelili dwa gole i wygrali całe spotkanie 3:1.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

Żółte kartki: Polska - Bartosz Slisz, Jakub Moder, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny. Austria - Patrick Wimmer, Marko Arnautovic.

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja).

Widzów: 69 455.

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (46. Jakub Moder), Piotr Zieliński (87. Kacper Urbański), Bartosz Slisz (75. Kamil Grosicki), Nicola Zalewski - Adam Buksa (60. Robert Lewandowski), Krzysztof Piątek (60. Karol Świderski).

Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Gernot Trauner (59. Kevin Danso), Philipp Lienhart, Phillipp Mwene (63. Alexander Prass) - Christoph Baumgartner (81. Romano Schmid), Nicolas Seiwald, Konrad Laimer, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch (46. Patrick Wimmer) - Marko Arnautovic (81. Michael Gregoritsch).

******

Drugi mecz Polaków na Euro 2024 i druga porażka. Biało-Czerwoni tym razem nie sprostali Austriakom, przegrywając spotkanie 1:3.

Spotkanie miało różne momenty. Pierwsze minuty należały do Austriaków, którzy swoją przewagę udokumentowali golem w 9. minucie autorstwa Gernota Traunera.

Potem do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić Polacy, którzy w 30. minucie wyrównali za sprawą Krzysztofa Piątka.

Katastrofalna w wykonaniu Polaków okazała się druga połowa. Najpierw w 66. minucie gola na 2:1 strzelił Christoph Baumgartner, a 12 minut później prowadzenie z rzutu karnego podwyższył Marko Arnautović.

Austriacy mogli wygrać jeszcze wyżej, ale na posterunku był Wojciech Szczęsny. W kilku sytuacjach sprzyjało nam też szczęście, bo podopieczni Ralfa Rangnicka po prostu nie trafiali w bramkę.

Polscy piłkarze są na ostatniej pozycji w grupie D. Polscy piłkarze mogą jako pierwsi zostać wyeliminowani z mistrzostw Europy w Niemczech. Po porażce z Austrią utrzymają się w turnieju tylko w przypadku, jeśli w wieczornym meczu tej samej grupy Holandia pokona Francję.

Jeśli jednak wicemistrzowie świata wywalczą co najmniej punkt z Holandią w Lipsku, los Biało-Czerwonych będzie już przesądzony. Wówczas ich ostatnie spotkanie - we wtorek w Dortmundzie - będzie już wyłącznie "o honor"...

90+4. minuta

KONIEC! 3:1. Austriacy odnieśli zasłużone i przekonujące zwycięstwo.

90. minuta

Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90. minuta

Niewiele dzieje się na boisku. Przy piłce cały czas Austriacy. Bliżej im do czwartego gola, niż drugiego Polakom.

87. minuta

Zmiana w polskiej drużynie. Za Zielińskiego wszedł Urbański.

87. minuta

Strzał Zielińskiego z dystansu, ale futbolówka przeszła nad bramką.

85. minuta

Ogromne szczęście Biało-Czerwonych. Laimer wyszedł sam na sam ze Szczęsnym, minął polskiego golkipera, ale nie trafił. Piłka o centymetry minęła bramkę Polaków.

84. minuta

Polacy totalnie zagubieni. Strata w defensywie, strzał Gregoritscha, ale na posterunku Szczęsny.

83. minuta

Polacy mozolnie konstruują atak.

81. minuta

Zmiany u Austriaków. Baumgartnera zmienia Schmid, a Arnautovicia - Gregoritsch.

78. minuta

Pewnie wykonany rzut karny Arnautovicia. Austriacy prowadzą 3:1.

77. minuta

Rzut karny dla Austriaków. Bednarek stracił piłkę, przejął ją Sabitzer, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i został przez polskiego golkipera sfaulowany. Bramkarz Juventusu dodatkowo został ukarany żółtą kartką.

76. minuta

Zmiana w polskiej drużynie. Za Slisza wchodzi Grosicki.

75. minuta

Kolejna groźna akcja naszych rywali. Z piłką podciągnął Baumgartner, podał do Wimmera, ten strzelił, ale Szczęsny odbił piłkę do boku.

74. minuta

Austriacy utrzymują się przy piłce. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

72. minuta

Polacy w ofensywie. Dośrodkowanie Frankowskiego wybił jeden z austriackich obrońców, a chwilę później Pentz wyłapał wrzutkę Zielińskiego.

70. minuta

Arnautović został ukarany żółtą kartką.

69. minuta

Polacy mogli szybko odpowiedzieć, ale dobry strzał Świderskiego wybronił Pentz.

67. minuta

Austriacy prowadzą 2:1. Strzelcem gola Christoph Baumgartner.

Arnautović przepuścił piłkę zagraną z lewej strony boiska, ta trafiła do Baumgartnera i przez nikogo niepokojony pomocnik RB Lipsk pokonał Szczęsnego. Znów polska defensywa się nie popisała.

64. minuta

Lewandowski szybko zapisał się w notesie arbitra. Kapitan reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

63. minuta

Zakotłowało się w polu karnym Polaków po rzucie wolnym Austriaków, na szczęście Biało-Czerwoni wybili piłkę.

63. minuta

Zmiana u Austriaków - za Mwene wszedł Prass.

62. minuta

Moder ukarany żółtą kartką za faul na Baumgartnerze.

62. minuta

"Gramy u siebie, Polacy gramy u siebie" - niesie się po trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.

61. minuta

Rzut rożny dla Polski, ale niecelnie główkował Dawidowicz.

60. minuta

Zmiany też w polskiej drużynie. Za Buksę wchodzi Lewandowski, a za Piątka - Świderski.

59. minuta

Zmiana w reprezentacji Austrii. Za Traunera wchodzi Danso.

57. minuta

Kolejny faul w wykonaniu Austriaków, tym razem na Piątku. Polacy mają rzut wolny z okolic narożnika pola karnego.

56. minuta

Świetna akcja lewą stroną Zalewskiego. Polak urywał się kolejnym rywalom, aż został faulowany przez Wimmera. Żółta kartka dla pomocnika VfL Wolfsburg.

55. minuta

Kolejna akcja Austriaków, ale strzał Sabitzera zablokował Bednarek. Obie drużyny idą dziś chyba na rekord zablokowanych uderzeń.

53. minuta

Slisz ukarany żółtą kartką. Polak przerwał niebezpieczną kontrę Austriaków.

52. minuta

Ładna akcja Polaków. Z prawej strony do środka zszedł Frankowski, zagrał do Piątka, ale piłka po strzale napastnika tureckiego Basaksehiru przeszła nad poprzeczką.

51. minuta

Głową groźnie strzelał Posch, ale Szczęsny wyłapał piłkę.

51. minuta

Dośrodkowanie Wimmera zablokowane przez Kiwiora, Austriacy z rzutu rożnego.

50. minuta

Uderzenie Poscha zza pola karnego zablokował Moder. Austriacy z autu.

49. minuta

Rozgrzewka polskich zmienników. Wśród nich jest Lewandowski.

48. minuta

Jednak nie spokojnie, bo piłkę w środkowej części boiska przejęli Austriacy. Teraz to oni konstruują atak.

47. minuta

Polacy przy piłce. Spokojnie rozgrywamy na własnej połowie.

45. minuta

POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY! ROZPOCZYNAJĄ POLACY.

45. minuta

Zmiana też w austriackiej ekipie. Za Grillitscha wszedł Wimmer.

45. minuta

Zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Piotrowski, a wchodzi Moder.

45. minuta

Piłkarze obu drużyn zaraz pojawią się na murawę, by rozpocząć drugą połowę. Zmiennicy kończą już rozgrzewkę.

45+1. minuta

Koniec pierwszej połowy. Na początku przeważali Austriacy, do udokumentowali golem strzelonym w 9. minucie. Potem do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić Polacy, którzy w 30. minucie wyrównali za sprawą Krzysztofa Piątka. W drugiej części gry czekają nas ogromne emocje!

Ajjj, ale było blisko! Z rzutu wolnego nad murem uderzał Zieliński, ale Pentz zdołał wybronić strzał polskiego pomocnika.

45. minuta

Arbiter doliczył jedną minutę do podstawowego czasu gry w pierwszej połowie.

45. minuta

Przed polem karnym Austriaków faulowany Slisz. Może być dobra okazja.

42. minuta

Niebezpieczne uderzenie z dystansu Sabitzera. Piłkarz Borussii Dortmund strzelał tak gdzieś z 20 metrów, ale piłka minęła słupek polskiej bramki. Szczęsny i tak był na posterunku.

39. minuta

Groźna kontra Austriaków. Piłkę otrzymał Sabitzer, ale jego uderzenie na szczęście zostało zablokowane przez Bednarka.

36. minuta

Sporo walki teraz w środkowej części boiska. Częściej przy piłce znów Austriacy.

33. minuta

"Hej Polska gooool!" - niesie się po trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Gol Piątka ewidentnie nakręcił polskich fanów!

30. minuta

GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! KRZYSZTOF PIĄTEK!!!!!!!!!!

Polacy przycisnęli i od razu przyniosło to efekt w postaci bramki wyrównującej. Po dośrodkowaniu z lewej strony w polu karnym Austriaków zrobiło się niemałe zamieszanie. Najpierw nasi rywale zablokowali strzał Bednarka, ale piłka trafiła do Piątka, który z zimną krwią pokonał Pentza!

29. minuta

Kolejna dobra akcja Polaków! Prawą stroną poszedł Frankowski, próbował dorzucić przed bramkę, ale piłkę na rzut rożny wybił austriacki defensor.

27. minuta

Pecha ma dziś Zieliński. Uderzył po raz trzeci na bramkę Austriaków, ale po raz trzeci jego strzał został zablokowany. Tym razem głową.

26. minuta

Sporo niedokładności w wykonaniu piłkarzy obu drużyn.

24. minuta

Kontra Polaków, ale uderzenie Zielińskiego zza pola karnego zostało zablokowane.

23. minuta

Znów Szczęsny! Polski golkiper wybronił uderzenie z bliska Arnautovicia. Powtórki wykazały jednak, że był spalony. W dobrej dyspozycji jest dziś nasz bramkarz.

21. minuta

Dobra interwencja Szczęsnego - wyszedł przed pole karne i ubiegł nadciągającego rywala.

20. minuta

Zalewski faulowany w polu karnym Polski. To już kolejne przewinienie naszych rywali.

18. minuta

Ajj, było blisko! Frankowski dograł w pole karne, do piłki dopadł Zalewski, ale uderzył nad poprzeczką. Wygląda, jakby Biało-Czerwoni powoli się rozkręcali.

17. minuta

Pierwsza niezła okazja Polaków - z linii pola karnego strzelał Zieliński, ale uderzenie zablokował jeden z austriackich defensorów. Powtórki wykazały, że pomagał sobie ręką, ale arbiter nie zdecydował się na wideoweryfikację.

16. minuta

Obraz gry się nie zmienia. Jak Polacy przejmą piłkę, to za chwilę ją tracą. Dużo niedokładności w naszej grze.

14. minuta

Austriacy grają, Polacy biegają za piłką. Na szczęście odbywa się to raczej w środkowej strefie boiska.

11. minuta

Nasi rywale mają pewność w grze, częściej operują piłką. Polacy nie są w stanie dłużej utrzymać się przy futbolówce. Na razie bardzo słabo to wygląda.

9. minuta

Austriacy naciskali i dopięli swego w 9. minucie. W lewej części boiska Frankowskiego kiwnął Mwene, dośrodkował w pole karne i strzałem głową Szczęsnego pokonał Trauner. Fatalne zachowanie Polaków w defensywie.

7. minuta

Rzut wolny mieli teraz Austriacy, ale Sabitzer przeniósł piłkę i ta wyszła za linię końcową. Szczęsny od bramki.

6. minuta

Polacy szli z kontrą, ale Lienhart faulował Zalewskiego. Austriacy od początku nie odstawiają nogi.

5. minuta

Groźnie pod polską bramką. Dwa niebezpieczne dośrodkowania w pole karne, ale Polakom udało się wybić piłkę na rzut rożny.

2. minuta

Częściej przy piłce od pierwszego gwizdka utrzymują się Austriacy.

18:02

KONIEC CZEKANIA! GRAMY! POLACY, PO ZWYCIĘSTWO!

18:00

Minuta ciszy dla zmarłego wczoraj Gerharda Aignera - niemieckiego piłkarza, sędziego i działacza piłkarskiego, sekretarza generalnego UEFA w latach 1989 - 2003.

17:59

"Gramy u siebie, Polacy gramy u siebie!" - niesie się po Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

17:58

Michał Probierz dzisiaj nie w brązowej, ale granatowej marynarce. Nie zmienia to faktu, że wygląda bardzo elegancko!

17:58

Polscy fani głośno odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Na trybunach odpalono kilka rac. Czuć atmosferę wielkiego piłkarskiego święta!

17:55

Pora na hymny obu państw - najpierw Austrii, a potem Polski.

17:54

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.

17:52

Drużyna austriacka gra bardzo agresywnie, wysokim pressingiem. Widzieliśmy ich w meczu z Francuzami: ostra gra, ale fair play. Można powiedzieć, że zaprezentowali się tak, że dosłownie lała się krew i tego możemy się spodziewać dzisiaj - powiedział w Rozmowie w południe w Radiu RMF24 Tomasz Iwan.

TUTAJ posłuchacie całej rozmowy z byłym reprezentantem Polski, jednym z najbliższych współpracowników Adama Nawałki.

17:49

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Turek Halil Umut Meler.

17:45

Przed meczem nad Berlin nadciągnęła ulewa, z powodu której zamknięta została m.in. strefa kibica. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

17:42

Biało-Czerwoni będą mogli dziś liczyć na wsparcie polskich kibiców, którzy licznie zasiądą na trybunach Stadionu Olimpijskiego w Berlinie.

Zobaczcie, jak wyglądał przemarsz polskich fanów okiem wysłanników RMF FM.

17:38

Przypomnijmy, w pierwszej serii gier Polacy przegrali z Holendrami 1:2, a Austriacy ulegli Francuzom 0:1.

Tabela grupy D przed drugą serią gier przedstawia się następująco:

17:35

Pora na drugi mecz reprezentacji Polski na Euro 2024! Dziś o godz. 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Biało-Czerwoni zagrają z Austriakami w ramach rywalizacji w grupie D. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!