Francuska Federacja Piłki Nożnej (FFF) ogłosiła we wtorek wieczorem, że występ Kyliana Mbappe w piątkowym meczu z Holandią stoi pod znakiem zapytania. W poniedziałek napastnik złamał nos podczas wygranego przez "Trójkolorowych" 1:0 spotkania z Austrią.

Uraz jest poważny, personel medyczny zrobił wszystko, co konieczne, aby maksymalnie zredukować skutki złamania. Nawet jeśli nie będzie teraz operowany, to w pewnym momencie konieczna będzie interwencja chirurgiczna - powiedział selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps w transmisji na koncie FFF na platformie X.

Mbappe zaczął się zwijać z bólu na murawie po zderzeniu z reprezentantem Austrii Kevinem Danso podczas walki o górną piłkę.

To był przypadek - skomentował Deschamps.

Gwiazda reprezentacji Francji opuściła boisko z zakrwawionym nosem w 86. minucie meczu. Zastąpił go Olivier Giroud. Francuzi utrzymali jednobramkowe prowadzenie, które uzyskali po samobójczym trafieniu austriackiego obrońcy Maximiliana Woebera.

Mbappe przeszedł badania w szpitalu w Duesseldorfie, które potwierdziły, że złamanie nosa na tym etapie nie wymaga operacji. Piłkarz wrócił do bazy francuskiej drużyny nieopodal Paderborn w Nadrenii Północnej Westfalii.

Mbappe miał swój udział w zdobyciu jedynego gola w meczu z Austrią. W 39. minucie po jego zagraniu w kierunku Antoine'a Griezmanna Maximilian Woeber skierował piłkę głową do własnej bramki. Na początku drugiej połowy Mbappe mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Patrickiem Pentzem.

Następny mecz Francuzi rozegrają w piątek z Holandią, która rozpoczęła turniej od wygranej z Polską 2:1. Tego samego dnia podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Austriakami w Berlinie. Dla obu drużyn będzie to mecz o wszystko, ponieważ druga porażka postawi pokonanych w bardzo trudnej sytuacji.

Mecz Polska - Francja odbędzie się 25 czerwca w Dortmundzie.

Bezpośredni awans do fazy pucharowej uzyskają po dwie czołowe drużyny z sześciu grup oraz cztery najlepsze z tych sklasyfikowanych na trzeciej pozycji.