Kilkanaście godzin trwały problemy na torach w Zachodniopomorskiem. Z powodu wykolejenia się składu towarowego w miejscowości Słonice kilkugodzinne opóźnienia miały pociągi PKP InterCity. Informację o tych utrudnieniach dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.
Utrudnienia na trasie kolejowej Poznań – Szczecin zakończyły się przed godz. 13.
Pociąg TLK "Koziołki" relacji Katowice - Szczecin miał 10 godzin opóźnienia. Pojechał trasą okrężną przez Rzepin. Skład zakończył swój bieg w Kostrzynie, natomiast podróżni zostali przesadzeni do pociągu Przewozów Regionalnych Kostrzyn - Szczecin Główny. Pasażerowie dojechali do celu o godz. 07:24.
Z kolei pociąg "Centaurus" z Krakowa do Świnoujścia, który planowo powinien przyjechać przed godziną 6.00, miał blisko 4-godzinne opóźnienie.
Pociągi dalekobieżne miały ponad 2 godziny opóźnienia, bo jeździły objazdem przez Rzepin. Pasażerowie osobowych musieli przesiąść się do autobusów.
Podróżujący opóźnionymi składami będą mogli otrzymać rekompensatę w wysokości od 50 proc. ceny biletu (w zależności od czasu opóźnienia pociągu). Z kolei ci, którzy zrezygnowali z podróży, mogą zwrócić bilet bez dodatkowych opłat - zapewnia rzeczniczka PKP Intercity Beata Czemerajda.
Wczoraj o godzinie 22 na stacji Słonice (woj. zachodniopomorskie) wykoleiła się lokomotywa i pusta cysterna. Nikomu nic się nie stało, nie było także zagrożenia dla środowiska. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.
(mpw)