W stolicy Wietnamu Hanoi rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, Narodowy Bank Polski ujawnił zarobki swoich pracowników, a Solidarność dała trzy tygodnie ultimatum rządowi w sprawie podwyżek dla budżetówki. To były główne wydarzenia środy. Przygotowaliśmy dla was podsumowanie dnia.

Zakończył się pierwszy dzień szczytu Trump-Kim. „Wiele spraw zostanie rozwiązanych”

Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un spotykają się w Hanoi w Wietnamie. Po pierwszym dniu rozmów obaj przywódcy deklarowali optymizm i wyrażali nadzieję, że spotkanie przyniesie pozytywne wyniki.

NBP ujawnia zarobki. Wiadomo, ile otrzymywały najbliższe współpracownice Glapińskiego

Narodowy Bank Polski na swojej stronie opublikował zestawienie pokazujące wysokość zarobków pracowników instytucji. Dowiedzieliśmy się, ile zarabiają najbliższe współpracowniczki prezesa NBP Adama Glapińskiego. Ujawnienie wysokości pensji jest efektem burzy medialnej, która rozpoczęła się po podaniu przez media wysokości zarobków Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik.

Solidarność stawia rządowi ultimatum: 3 tygodnie na propozycje ws. podwyżek dla budżetówki

Trzy tygodnie daje rządowi Solidarność po "spotkaniu ostatniej szansy" przewodniczącego Piotra Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak dowiedział się reporter RMF FM Grzegorz Kwolek, do 19 marca związek ma otrzymać od ministrów Mateusza Morawieckiego nowe propozycje dot. głównie podwyżek dla budżetówki - w tym przede wszystkim dla nauczycieli.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>>

"Za 1800 zł nie da się żyć". Protest pracowników sądów w Krakowie

Kilkaset osób uczestniczyło w manifestacji pracowników sądów w Krakowie. Domagają się podwyżek swoich pensji o 1000 złotych i lepszych warunków pracy.

Broniarz: Ogólnopolski strajk nauczycieli - nieunikniony. Najprawdopodobniej 4 marca poznamy termin

"Wszystko na to wskazuje - patrząc na opinie nauczycieli, informacje, które docierają do nas z każdego z województw - że ogólnopolski strajk nauczycieli jest nieunikniony" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz dodając, że formalnie decyzję w sprawie strajku "może podjąć prezydium zarządu głównego ZNP i to się stanie 4 marca". Czy strajk odbędzie się w trakcie zaplanowanych egzaminów? "Przepis prawa powoduje, że dyrektor szkoły, przedszkola ma być poinformowany o terminie strajku na 5 dni przed wydarzeniem" - odpowiada Broniarz. Czy to oznacza, że uczniowie mogą się dowiedzieć o proteście np. 5 dni przed egzaminami? "Wiedząc, z jak wielkimi emocjami wiąże się to wydarzenie, najprawdopodobniej ta informacja zostanie także upubliczniona 4 marca" - odpowiada gość Marcina Zaborskiego.

CAŁA ROZMOWA DO PRZECZYTANIA TUTAJ

Policja chce listu gończego za Markiem Falentą. "Wyczerpano możliwości znalezienia biznesmena"

Jest wniosek o wystawienie listu gończego za Markiem Falentą. Dziś stołeczni policjanci wysłali go do sądu - dowiedział się reporter RMF FM. Według sądu, to Marek Falenta stał za aferą podsłuchową, która w 2014 roku wstrząsnęła rządem Donalda Tuska. 31 stycznia tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie orzekł, że biznesmen ma trafić na 2,5 roku do więzienia.

Nie ma kontaktu z dwoma himalaistami na Nanga Parbat. Byli na wysokości 6300 metrów

Niepokojące wieści z Nanga Parbat w Himalajach. Od niedzieli nie ma kontaktu z dwoma himalaistami - Daniele Nardim i Tomem Ballardem. Włoch i Brytyjczyk biorą udział w zimowej wyprawie na ten ośmiotysięcznik i próbują zdobyć szczyt nową drogą. Nie wiadomo na razie, czy doszło do wypadku i konieczna jest akcja ratunkowa, czy też - jak wynika z wcześniejszych doniesień - himalaiści znajdują się w niedostępnym miejscu, z którego nie mogą się połączyć z bazą przy pomocy telefonu satelitarnego.

Te firmy oferowały feralne obligacje GetBacku. KNF ostrzega!

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed firmami, które proponowały feralne obligacje GetBacku, czyli firmy windykacyjnej oferującej ludziom zainwestowanie w siebie pieniędzy. Firma - za sprawą działań byłego zarządu - znalazła się na krawędzi, a ludzie stracili pieniądze.

Katarzyna Lubnauer: Trzynasta emerytura? Wolelibyśmy dla wszystkich wyższą kwotę wolną od podatku


Trzynasta emerytura? Wolelibyśmy wyższą kwotę dla wszystkich wolną od podatku. W tej formule jesteśmy przeciwni - tak Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w Porannej rozmowie w RMF FM skomentowała obietnice z "piątki Kaczyńskiego". Wiek emerytalny? Nie będzie w następnym Sejmie większości, która by go podniosła - dodała.

Pytana o konkrety, szefowa Nowoczesnej tłumaczyła, że emerytury to poważny temat związany z tym, co będziemy dostawać od państwa w przyszłości. Nowoczesna była za wyższym wiekiem emerytalnym i za likwidacją przywilejów emerytalnych - podkreśliła. 

CAŁA ROZMOWA DO PRZECZYTANIA TUTAJ