"Zakładam, że w II turze wyborów prezydenckich będzie Karol Nawrocki, ale nie dlatego, że jest świetnym kandydatem. A Sławomir Mentzen? Postępuje jak na TikToku, nagrywa i odtwarza, natomiast nie jest to przemyślane" - skwitował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ryszard Petru.

Program Mentzena jest pusty, źle policzony i nieprzemyślany. Mentzen unika konfrontacji. W studiu RMF FM miałem przyjemność się z nim konfrontować. Nie jest w stanie odpowiedzieć na żadne trudne pytanie. Postępuje jak na TikToku, nagrywa i odtwarza, natomiast jest to nieprzemyślane - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM polityk Trzeciej Drogi Ryszard Petru.

Jego zdaniem w drugiej turze zobaczymy starcie Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego. O tym drugim Petru też nie ma najlepszego zdania.

Polityk podejrzewa, że Sławomir Mentzen może przekazać swoje głosy kandydatowi popieranemu przez PiS, "a wtedy w drugiej turze wyborów może być różnie".

Deregulacje: Czyli kto za to odpowiada i kiedy będą rezultaty?

Ryszard Petru przewodniczy komisji ds. deregulacji, czyli uproszczenia procedur prawnych i urzędniczych w celu uwolnienia przedsiębiorczości w Polsce. Twarzą procesu został biznesmen Rafał Brzoska, ale Petru podkreśla jednak, że "to sport drużynowy i wszyscy grają do jednej bramki".

Szefem procesu deregulacyjnego jest Donald Tusk i to on podzielił pracę. 4 kwietnia będzie pierwsze posiedzenie mojej komisji - deklaruje Ryszard Petru.

W rozmowie pojawił się także wątek Funduszu Kościelnego. Petru zadeklarował, że jest zwolennikiem jego likwidacji, argumentując, że Kościół katolicki jest bardzo zamożną instytucją.

Poruszono również kwestię ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju i wpływu polityki amerykańskiej na globalną gospodarkę. Petru podkreślił, że jeśli chodzi o konkretne rozwiązania, w rządzie trwają dyskusje, a koalicjanci prezentują czasami odmienne zdania.

Podatki muszą być urealnione - mówi o podatku katastralnym Petru, który jest też zwolennikiem zmian w programie 800 plus. Osoby zamożne nie powinny go otrzymywać - zaznacza Ryszard Petru.

Padło też pytanie o politykę zagraniczną rządu Tuska. Czy premier powinien być bardziej asertywny wobec Niemiec, które uwikłały się w skomplikowaną politykę migracyjną? Mam nadzieję, że będzie albo że już jest. Na tym polega polityka: nie stoi się i krzyczy do mikrofonu, tylko się rozmawia - odparował Petru.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube https://www.youtube.com/@RMF24Video

Opracowanie: