Magda Linette walczyła dzielnie, ale przegrała z Wiktorią Azarenką w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Nasza tenisistka wygrała pierwszego seta 7:6 (7-5), ale w kolejnych przegrała 4:6 i 3:6. Być może wpływ na gorszą dyspozycję Polki miał uraz dłoni, z którym zmagała się od drugiego seta.

Obie zawodniczki nie zachwycały tego dnia serwisem. Wiktoria Azarenka miała 12 podwójnych błędów, a Magda Linette - siedem. W innych aspektach gry tenisistki prezentowały jednak znacznie wyższy poziom i długo prowadziły wyrównaną walkę.

Po zakończeniu drugiego seta, czyli po ok. dwóch godzinach gry, Polka poprosiła o przerwę medyczną. Odczuwała ból dłoni w okolicach kciuka. Po kilku minutach zabiegów wróciła do gry, ale uraz cały czas ewidentnie powodował dyskomfort.

To właśnie te problemy mogły spowodować, że w czwartym gemie decydującej partii, przy stanie 2:1 dla Białorusinki, tenisistka z Poznania popełniła aż trzy podwójne błędy serwisowe i została przełamana. Po chwili miała dwa break-pointy, ale jej rywalka obroniła się i w końcu objęła prowadzenie 5:1.

W siódmym gemie była liderka światowego rankingu miała cztery piłki meczowe, a jednak skończyło się odrobieniem jednego przełamania przez Polkę i doprowadzeniem do stanu 5:3. Wtedy jednak Białorusinka objęła prowadzenie 40:15, a polskiej tenisistce udało się obronić tylko jedną, piątą piłkę meczową. Kolejny punkt przegrała posyłając piłkę mocnym uderzeniem minimalnie w aut. Spotkanie trwało dwie godziny i 51 minut.

Był to szósty pojedynek obu tenisistek w cyklu WTA i czwarte zwycięstwo Białorusinki. W pierwszej rundzie Wiktoria Azarenka miała wolny los, a Magda Linette wyeliminowała Chinkę Zhu Lin.

Wynik meczu 2. rundy: Wiktoria Azarenka (Białoruś, 24) - Magda Linette (Polska) 6:7 (5-7), 6:4, 6:3.

Świątek i Hurkacz grają dalej

W turnieju w Rzymie pozostają Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Liderka światowego rankingu pewnie wygrała w czwartek z Amerykanką Bernardą Perą 6:0, 6:2 i awansowała do trzeciej rundy, w której zagra z Julią Putincewą z Kazachstanu. Mecz zaplanowano na godzinę 11:00 w sobotę na korcie centralnym. W pierwszej rundzie polska tenisistka miała wolny los.

Z kolei najlepszy polski tenisista zmierzy się z Hiszpanem Rafalem Nadalem, który w pierwszej rundzie w trzech setach pokonał Belga Zizou Bergsa 4:6, 6:3, 6:4. Wrocławianin na otwarcie miał z kolei wolny los. Ich spotkanie zaplanowano na godz. 13:00 w sobotę.

Również w czwartek po porażce z Amerykanką Cori Gauff odpadła Magdalena Fręch.

Z powodu choroby z turnieju wycofała się też ubiegłoroczna triumfatorka Jelena Rybakina z Kazachstanu, rozstawiona z numerem czwartym. Jej miejsce zajęła Francuzka Oceane Dodin, która... skreczowała w pierwszym secie meczu z Rumunką Iriną-Camelią Begu, przy stanie 2:5.